Lietuvos krepšininkai įveikė latvius

Rygoje (Latvija) vykstančio 39-ojo Europos vyrų krepšinio čempionato ("Eurobasket 2015") D grupės turnyro antrosiose rungtynėse sekmadienį Lietuvos rinktinė 68:49 (13:19, 16:9, 20:11, 19:10) nugalėjo Latvijos komandą ir iškovojo antrąją pergalę.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo šeimininkai, kurie po kelių taiklių tolimų metimų išsiveržė į priekį ir laimėjo pirmąjį ketvirtį 19:13. Antrajame kėlinyje Lietuvos krepšininkai pagerino gynybą ir po Jono Valančiūno metimo rezultatas tapo lygus 22:22. Vėliau iki didžiosios pertraukos vyko lygi kova ir įpusėjus rungtynėms lietuviai pirmavo minimaliu skirtumu 29:28.

Trečiajame kėlinyje lietuviai tęsė sėkmingą žaidimą gynyboje ir didino pranašumą. Keturių minučių atkarpą lietuviai laimėjo 11:1 ir prieš paskutinė ketvirtį mūsiškiai pirmavo 49:39.

Ketvirtasis kėlinukas prasidėjo penkiais iš eilės Manto Kalniečio taškais ir Lietuvos rinktinė nutolo 54:39. Nors latviai bandė gelbėtis tolimais metimais, dauguma jų skriejo pro šalį, todėl Lietuvos ekipa dar labiau padidino pranašumą ir iškovojo pergalę.

Lietuvos rinktinei 15 taškų pelnė Jonas Valančiūnas, 13 - Jonas Mačiulis (10 atk. kam.), 12 - Mantas Kalnietis (6 rez. perd.), po 7 - Deividas Gailius, Paulius Jankūnas ir Mindaugas Kuzminskas, 4 - Renaldas Seibutis, 3 - Antanas Kavaliauskas. Lukas Lekavičius nepasižymėjo.

Latvijos komandoje po 8 taškus surinko Kasparas Berzinis ir Rolandas Freimanis.

Lietuvos krepšininkai pataikė 6 tritaškius iš 12 (50 proc.), o latviai - 6 iš 30 (20 proc.).

Kitas rungtynes Lietuvos rinktinė žais pirmadienį 15 val. 30 min. su Belgijos krepšininkais.

Statistika.

Lietuva - Latvija 68:49 (13:19, 16:9, 20:11, 19:10)

Lietuvos rinktinei taškus pelnė: Jonas Valančiūnas 15, Jonas Mačiulis 13, Mantas Kalnietis 12, Paulius Jankūnas, Deividas Gailius ir Mindaugas Kuzminskas po 7, Renaldas Seibutis 4, Antanas Kavaliauskas 3 (Lukas Lekavičius).

Latvijos komandai: Ronaldas Freimanis, Kasparas Berzinis po 8, Dairis Beranis, Janis Blūmas po 6, Marekas Mejeris, Janis Tima po 5, Zanis Peineris 4, Janis Strelniekas 3, Martinas Mejeris, Kasparas Vecvagaras po 2 (Kristapas Janičenokas, Haraldas Karlis).

Taiklumas: dvitaškiai - 20/52 (39 proc.) ir 12/28 (43), tritaškiai - 6/12 (50) ir 6/30 (20), baudos - 10/12 (83) ir 7/9 (78).

Atkovoti kamuoliai - 45 ir 33, rezultatyvūs perdavimai - 18 ir 16, perimti kamuoliai - 5 ir 3, klaidos - 8 ir 11, blokai - 5 ir 4.