Prancūzijoje pirmą kartą greitas maistas vyrauja maitinimosi ne namuose rinkoje. Jam tenka 54 procentai rinkos. Ekspertai sako, kad tai istorinis posūkis, nes prancūzai įpratę valgyti prie stalo.
„Valgymo tradicijos prancūzams neatsiejamos nuo restoranų. Prie stalo ne tik valgoma, ne mažiau svarbus yra ir bendravimas, pašnekesiai. Tačiau pastaruosius kelerius metus maitinimasis restoranuose pralaimi greitojo maisto bangai“, – sako viešojo maitinimo organizacijos generalinis direktorius Bernardas Boutboulis.
Ir tai ne tik prancūziškos keptos bulvytės. Pasak ekspertų, būtent siūlomas greito maisto įvairumas ir lėmė jo populiarumą.
„Šiandien galime pasiūlyti suši, kinų maisto, sriubos, sumuštinių ir pyragėlių su įdarais. Visą šią užkandžių įvairovę prancūzai renkasi su džiaugsmu. Turėdami vis mažiau laiko ir lėšų, jie atrado, kad išsinešamas maistas gali būti nebloga išeitis“, – teigia B. Boutboulis.
Kol greitasis maistas populiarėja, prancūzų restoranai bando prisivilioti klientų naujoviškais meniu. Pavyzdžiui, vienas Paryžiaus restoranas tradicinių prancūzų patiekalų, kaip, pavyzdžiui, žąsų kepenėlių paštetas, įtraukė į „Dienos pietų“ meniu.
Prancūzų restoranų, barų ir kavinių sąjungos prezidentas tikisi, kad prancūzai grįš į restoranus, jeigu tik šie labiau stengsis atsinaujinti.
„Prancūzai greitąjį maistą priversti rinktis dėl laiko stokos ir kainos, tačiau jis nesuteikia jokio malonumo. Vietoj sumuštinių parduotuvės prancūzai mielai grįžtų į restoraną ar kavinę – būtent tokie yra tradiciniai kiekvieno prancūzo pietūs“, – tvirtina Restoranų, barų ir kavinių sąjungos prezidentas Marcelis Benezet.
Bet statistika rodo, kad prancūzai dabar gerokai mažiau laiko skiria pietums. 9-ajame dešimtmetyje jie pietaudavo vidutiniškai pusantros valandos, o dabar – vos pusvalandį.
Rašyti komentarą