Vienas korporacijos "Apple" steigėjų Steve Jobsas mirė naktį į spalio 6 dieną. Jo sukurta kompanija tapo stambiausia pasaulyje pagal kapitalizacijos rodiklį. Šiandien analitikai nėra tikri, ar "Apple" pavyks išlaikyti pirmąsias pozicijas, nes dažnai kompanijos sėkmę jie siedavo su korporacijos vadovo charizma ir talentu.
Dauguma ekspertų perspėja apie didelę "Apple" vertės sumažėjimo tikimybę per ilgą laiką, jeigu S. Jobso darbas pasirodytų per sunkus naujajam kompanijos vadovui, pastebi "The Wall Street".
WSJ apžvalgininko Geoffrey Fowlerio nuomone, galimi du "Apple" tolesnio egzistavimo variantai: arba kompanija toliau kurs naujus produktus, stebinančius vartotojų vaizduotę, arba, išnaudojusi likusias po S. Jobso idėjas, laipsniškai praras savo unikalumą ir inovacinį kapitalą.
Paprastai kai charizmatiškas vadovas pasitraukia iš kompanijos (dėl įvairių priežasčių) ji praranda didelę dalį savo patrauklumo, dėl to sumažėja jos vertė. Tačiau kai S. Jobsas praėjusių metų žiemą laikinai pasitraukė dėl ligos, analitikai priėjo vieningą nuomonę, kad kompanija atsidūrė patikimose Timo Cooko rankose.
Požiūris į T. Cooką nepasikeitė ir dabar, kai jis tapo nuolatiniu "Apple" generaliniu direktoriumi. Galimas daiktas, kad jam trūksta charizmos ir kūrybinių S. Jobso talentų, tačiau jis atliko labai svarbų vaidmenį formuojant "Apple" - būtent jis sukūrė dabartinę kompanijos gamybos sistemą.
Rinka taip pat jau "pripažino" naują "Apple" vadovą - nuo rugpjūčio 24 dienos, kai jis buvo paskirtas naujuoju "Apple" vadovu, iki rugsėjo 20 dienos kompanijos akcijos pabrango 9,9 proc. Jų pigimas po rugsėjo 20 dienos siejamas su bendra akcijų rinkos griūtimi.
Rašyti komentarą