J. M. Barroso: "Latvija - finansinis pavyzdys Europai"

J. M. Barroso: "Latvija - finansinis pavyzdys Europai"

Europos komisijos pirmininkas Žozė Manuelis Barozas (Jose Manuel Barroso) ragina Europą užklupusią krizę įveikti stabilizavimą derinant su augimo priemonėmis. Jo teigimu, vienas iš sėkmingai savo finansus sutvarkiusių ir prie augimo grįžusių pavyzdžių - Latvija.

J. M. Barroso Europos Parlamento plenariniame posėdyje tikino, jog šalyse narėse reikia užtikrinti tvarų augimą ir darbo vietų kūrimą.

Europos Komisijos prezidento teigimu, krizę padės įveikti tik visų šalių narių bendras darbas. Jis ragino nares imtis žingsnių. Teigiama, jog apie suderintas šalių narių pastangas reikėtų kalbėti ir gelbėjant Graikijai. Pasak J. M. Barroso, lygios galimybės - būtina sąlyga. Visos pastangos turi būti paskirstytos tolygiai kiekvienai šaliai narei.

"Negalime remtis tik įsiskolinimu. Reikia išnaudoti visą vidaus rinkos potencialą. Taip pat padėti tinkamai veikti mūsų įmonėms, kad jos galėtų konkuruoti", - sakė J. M. Barroso.

Anot pirmininko, privalome atsižvelgti į tas rinkas kurios pasaulyje auga vis sparčiau. Planuojama tartis su Korėja, Indija. JAV laikoma didžiausia partnere.

Anot J. M. Barroso, stipri valiuta - būtina sąlyga stipriai ekonomikai, todėl turime daryti viską, kad nebūtų pakenkta eurui.

"Finansų sektoriaus reformos yra būtinos. Turime tarnauti realiai ekonomikai, turime sumažinti ekonominę krizę. Kad atkurtume augimą, turime galvoti apie taupymą, kas buvo numatyta ir pernai metų plane."

J. M. Barroso manymu, šalys narės jau pradėjo įgyvendinti reformas. EK šiemet rengia programą ir numato kiekvienai valstybei atskiras rekomendacijas. Siekiama integruoto mechanizmo sukūrimo. Pasak J. M. Barroso, yra pozityvių pavyzdžių. Anot jo, Latvija aiškiai parodė, kad galima įgyvendinti nepaprastai griežtą programą ir atkurti valstybės finansinį stabilumą bei grįžti prie augimo. Teigiama, jog Latvijos pavyzdį galime perkelti ir į Airiją, Portugaliją.

Kuomet J. M. Barosso šalis nares aktyviau jungtis į krizės įveikimo mechanizmą, Europos Parlamento nariai tikino, jog pati EK daro per mažai, kad krizė būtų tinkamai įveikta.

Kai kurie EP nariai teigia, jog pietų Europos šalims, susiduriančioms su sunkumais, reikėtų leisti išstoti iš eurozonos, grįžti prie savo valiutos ir taip nurašyti jų įsiskolinimus. Kai kurie parlamento nariai teigė iš viso nebetikintys euro ateitimi ir manantys, kad priešingos kalbos yra tik iliuzija.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder