Vėliau penktadienį euro zonos ministrai susitiks aptarti gelbėjimo plano sąlygų. „Po kelių valandų, naudodamas nesąžiningus argumentus ir nesąžiningus reikalavimus ponas Schaeuble dės pastangas žengti atgal nuo to, kas buvo sutarta“, – tvirtino A. Cipras, kalbėdamas apie vėliau penktadienį įvyksiantį Eurogrupės susitikimą.
„Tai būtų ne (Graikijos finansų ministro Euklido) Cakaloto arba Graikijos, o visos Europos pralaimėjimas“, – sakė jis.
Politinis nestabilumas
Beveik trečdalis paties A. Cipro „Syrizos“ partijos narių balsavo prieš paskutinį gelbėjimo planą. Tai reiškia, kad premjero palaikymas parlamente nukrito žemiau ribos, kuri užtikrintų teigiamą balsavimą, jei premjerui būtų pareikštas nepasitikėjimas, praneša „BBC Radio 5“.
A. Cipras ketina iniciuoti balsavimą dėl pasitikėjimo
Graikijos transliuotojas „Skai TV“ praneša, kad A. Cipras pats inicijuos balsavimą dėl pasitikėjimo po rugpjūčio 20 d., kuomet Graikija sumokės dalį skolos Europos centriniam bankui, rašo „The Guardian“.
Skaičiuojama, kad už A. Cipro palaikomą gelbėjimo planą balsavo tik 118 valdančiosios partijos narių. Tai reiškia, kad palaikymas nukrito žemiau reikiamos 120-ies balsų daugumos.
Pavyzdžiui, vienas iš „Syrizos“ partijos narių Panagiotis Lafazanis sakė A. Ciprui: „Man gėda dėl tavęs. Mes nebeturime demokratijos, tai – euro zonos diktatūra“, rašo BBC.
Konservatoriškoji Graikijos opozicija pasakė, kad nepalaikytų A. Cipro, jei vyktų balsavimas dėl pasitikėjimo. Opozicijos narių kartu su 43 gelbėjimo plano nepalaikiusias „Syrizos“ nariais pakaktų pareikšti premjerui nepasitikėjimą ir sušaukti išankstinius rinkimus, rašo BBC.
Poveikis euro zonos šalims
Keturios didžiosios euro zonos šalys – Vokietija, Prancūzija, Italija ir Nyderlandai – paskelbė balandžio–birželio finansinius rodiklius, kuriose stebimas mažesnis augimas negu tikėtasi. Visos šalys prarado 0.1–0.2 proc. tikėtino BVP augimo, rašo „The Guardian“.
Rašyti komentarą