Duomenys peržiūrėti, nes vartojimo išlaidos liepą-spalį padidėjo tik 0,4 proc., o ne 0,6 proc., kaip skelbta anksčiau. "Jeigu tuo metu Londone nebūtų vykusios Olimpinės žaidynės, - pažymėjo kompanijos "Capital Economics" analitikė Viki Redvud (Vicky Redwood), - vartojimo išlaidos apskritai greičiausiai būtų sumažėjusios".
Didžioji Britanija, ekspertų manymu, atsigauna po finansinės 2008-2009 m. krizės lėčiau nei kitos didžiosios pasaulio ekonomikos. Liepą Nacionalinė statistikos valdyba skelbė, kad šalies ekonomika išgyvena ilgiausią "dvigubą procesiją" (kai BVP toliau traukiasi po trumpalaikio augimo) nuo 1955 metų, kai tokią statistiką pradėta registruoti. Antrąjį metų ketvirtį šalies BVP nukrito iškart 0,7 proc., prieš tai ankstesnius du ketvirčius atitinkamai sumažėjęs 0,4 ir 0,3 proc. Liepą-spalį BVP išaugus, britų ekonomika pasitraukė iš recesijos.
Praėjusią savaitę tarptautinė reitingų agentūra "Standard & Poor's" (S&P) patvirtino ilgalaikį Didžiosios Britanijos skolinimosi reitingą AAA, bet pakeitė reitingo perspektyvą iš "stabilios" į "neigiamą", o tai reiškia, kad agentūra gali sumažinti šalies reitingą per artimiausius dvejus metus. Kaip pažymima agentūros pareiškime, reitingas gali būti sumažintas, jeigu šalies ekonomikos augimas strigs ir bus netolygus.
Rašyti komentarą