Pasaulio išsivysčiusių šalių finansų lyderiai pažadėjo imtis bet kokių būtinų priemonių rinkoms nuraminti, o Europos centrinis bankas (ECB) nutarė išpirkti Italijos ir Ispanijos obligacijas.
Siekdami nuraminti rinkas, "Didžiojo septyneto" šalių lyderiai pareiškė ketinantys toliau glaudžiai bendradarbiauti ir "yra pasirengę imtis priemonių stabilumui ir likvidumui finansinėse rinkose palaikyti".
JAV, Didžioji Britanija, Prancūzija, Kanada, Vokietija, Italija ir Japonija pranešė, kad šios priemonės apima ir bendrus veiksmus valiutų rinkose, nes "chaotiški svyravimai... daro neigiamos įtakos ekonominiam ir finansiniam stabilumui".
ECB sekmadienį surengė posėdį, per kurį aptarė naujas deficito mažinimo priemones ir ekonomines reformas, apie kurias paskelbė Italija ir Ispanija. Bankas palaikė šias priemones ir pareiškė "aktyviai vykdysiantis" obligacijų išpirkimo programą, skirtą kovai su skolų krize euro zonoje. Anot su ECB artimai susijusio šaltinio, tai reiškia, kad bankas pasirengęs pradėti šių dviejų šalių obligacijų išpirkimo programą.
ECB taip pat pritarė Prancūzijos ir Vokietijos pažadams dėl to, kad euro zonos gelbėjimo fondas prisiims atsakomybę už obligacijų išpirkimą, kai pradės savo darbą, o tai greičiausiai bus spalį.
Kiek anksčiau Vokietija ir Prancūzija paskelbė bendrą pareiškimą, kuriame teigiama, kad Europos finansinio stabilumo fondas greitu laiku gali supirkinėti skolų slegiamų šalių - Italijos, Ispanijos, Graikijos ir Airijos - valstybines obligacijas.
Rašyti komentarą