Vokietijos kanclerė Angela Merkel sutiko šalyje nustatyti minimalų darbo užmokestį, kuris šiuo metu Vokietijoje nėra reglamentuotas įstatymu. Apie tai ketvirtadienį praneša AFP.
A. Merkel savo nusistatymą pakeitė po to, kai jos vadovaujamas Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) ir Socialinės krikščionių sąjungos (CSU) blokas pradėjo derybas dėl parlamentinės koalicijos su socialdemokratais (SPD), o pastaroji partija 2013 m. rugsėjį vykusiuose rinkimuose žadėjo įstatymais nustatyti visuotinį minimalų darbo užmokestį. Anksčiau A. Merkel ir jos šalininkai prieštaravo tokiems įstatyminės bazės pokyčiams.
SPD laikosi savo nuomonės, kad Vokietijoje turi būti nustatytas minimalus atlyginimas, ir jis turi siekti 8,5 euro už valandą. A. Merkel blokas nesutinka tokią sumą nustatyti visos Vokietijos mastu, o siūlo darbdaviams susitarti su darbininkais kiekviename regione ir ūkio sektoriuje atskirai. Konservatoriai teigia, kad SPD siūlymas sumažins konkurencingumą tarp vidutinių ir smulkių bendrovių.
Minimalusis atlyginimas vyriausybės nustatytas daugelyje pasaulio valstybių. 21 Europos Sąjungos (ES) valstybė narė turi atitinkamas nuostatas, vienaip ar kitaip nusakančias šią sumą. Mažiausias minimalus atlyginimas registruojamas Bulgarijoje - 159 eurai per mėnesį, o didžiausias Liuksemburge - 1874 eurai. Ekonomistai iki šiol nesutaria, ar fiksuoto uždarbio nustatymas efektyvus.
Rašyti komentarą