„Balandį, vos tik įsibėgėjo padangų keitimo sezonas, miškuose padangos pradėjo rastis kaip grybai po lietaus. Dažniausiai išmestos po tris ar keturias, o kartais ir nemaža krūvelė – apie 40 padangų vienoje vietoje. Tai panašu į nelegalių „garažėlių“ darbus. Norim išlaikyti gražius miškus, ne sąvartynus. Renkam ir išvežam, kaip ir visas kitas šiukšles iš miškų“, – sako Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninio padalinio vadovas Tomas Zaleckis.
Šernų girininkijos girininkas Arūnas Samoška kartu su kolegomis miškininkais vien tik Šernų ir Dumpių miškuose, kurie bendrai užima apie 800 hektarų plotą, balandžio mėnesį jau surinko apie 300 vienetų naujai išmestų padangų. Miškininkai panašų kiekį padangų šiuose miškuose surenka po kiekvieno padangų keitimo sezono – pavasarį ir rudenį.
„Iki artimiausios atliekų surinkimo aikštelės vos 10-15 kilometrų. Gaila, kad žmonės tingi iki jų nuvažiuoti ir renkasi jiems lengviausią, o gamtai blogiausią kelią – tiesiog išmeta miške. Žala gamtai didžiulė. Padangos suyra per 120 metų. Ir per visą tą laiką į aplinką išsiskiria pavojingos cheminės medžiagos“, – kalba girininkas A. Samoška.
Šernų girininkijos girininkas sako, kad panaši bėda yra ir su kitomis stambiomis šiukšlėmis. Miškininkai, radę naują šiukšlių krūvą, stengiasi išvežti ją kuo greičiau, nes kitaip miške išmestų fotelių, sofų, čiužinių ar statybinių atliekų krūvos auga kaip ant mielių.
Miškininkai primena, kad Klaipėdos apylinkėse veikia 6 atliekų surinkimo aikštelės, dar dvi – Kretingos rajono savivaldybės, viena – Skuodo rajono savivaldybės teritorijose. Į jas galima pristatyti padangas, kitas stambias ar pavojingas atliekas. Aikštelės priima iki penkių vienetų senų nenaudojamų padangų. Padangas turi priimti ir padangų pardavėjai: jeigu padangų yra atiduodama tiek pat, kiek perkama, ir jos yra skirtos to paties tipo transporto priemonei, visi pardavėjai privalo nemokamai iš pirkėjo paimti senas padangas. Tą patį galima padaryti ir keičiant padangas autoservisuose.
Valstybinių miškų urėdija vykdo kompleksinę miškų ūkio veiklą ir yra svarbi šalies miškų ūkio sektoriaus plėtros dalyvė. Įmonė rūpinasi šalies miškingumu, diegia pažangias miškų įveisimo, atkūrimo, apsaugos, tvarkymo ir išteklių naudojimo technologijas, prižiūri valstybiniuose ir privačiuose miškuose esančius kelius ir saugo miškus nuo gaisrų.
Rašyti komentarą