Kalbėti apie finansus su savo partneriu, kartais gali būti sudėtinga, tačiau norint turėti saugią finansinę ateitį, tai yra būtina. Įvairių tyrimų duomenimis, pinigai yra viena dažniausių porų konfliktų priežasčių, tačiau klaidinga galvoti, jog pinigai ir santykiai visiškai nesuderinami. Jaunoms, nesenai santykius užmezgusioms poroms, skubėti kalbėti apie pinigus nevertėtų. Pradedant galvoti apie bendrą ateitį, galima pasikalbėti bendresnėmis temomis apie pinigus, finansinę situaciją, tačiau nepradėti diskutuoti apie greitąsias paskolas (snabblån), kiek vienas iš sutuoktinių privalo uždirbti ir pan. Nusprendus susituokti, apie finansus galima pakalbėti rimčiau, tai netgi būtina. Apie ką kalbėti ir kas yra svarbiausia?
Pasikalbėkite apie pinigus bendrai. Išsiaiškinkite kokios yra kiekvieno pajamos, preliminarios išlaidos, kokį turtą valdo vienas ir kitas. Būtina išreikšti savo nuomonę bei požiūrį apie pinigus. Taip pat, reikėtų padiskutuoti, kaip įsivaizduojate savo finansinę ateitį, kokie jūsų planai ir net kokią vietą pinigai užima kiekvieno gyvenime.
Susikurkite bendrą viziją. Nusistatykite savo bendrus finansinius tikslus. Padiskutuokite šeimos pagausėjimo klausimais, kada tai įsivaizduojate, ar esate tam pasiruošę finansiškai, kiek norėtumėte turėti vaikų ir ar pajėgtumėte juos išlaikyti. Aptarkite nuosavo būsto klausimą. Taip pat, svarbu prieiti bendros nuomonės prie to, kiek kartų per metus galėtumėte sau leisti išvykti atostogų, kiek per metus galėtumėte sutaupyti bei skirti nenumatytoms išlaidoms, ar planuojate investuoti, kada planuojate išeiti į pensiją, kaip jai ruošitės ir pan. Tai, ką iki šiol planavote atskirai, reikėtų pradėti planuoti kartu. Padiskutuokite ir apie finansinius tikslus artimoje, ir tolimesnėje ateityje. Būkite korektiški ir nekritikuokite savo partnerio finansinių tikslų, verčiau pasistenkite rasti kompromisą, tačiau vienareikšmiškai to neužginčykite. Taip pat, svarbu, jog finansiniai tikslai sutaptų, priėjus bendrą nuomone, viską pasiekti taps kur kas lengviau, tiesa, reikėtų nepamiršti, kad planai turėtų būti realūs ir įgyvendinami.
Išlaidų planas. Žinoti kiek išleidžia vienas ir kitas yra svarbu, reikėtų bent 3-6 mėnesius sekti savo finansus ir stebėti išlaidas. Viską reikėtų apskaičiuoti ir nustatyti, ar tai yra leistina suma, o gal išlaidas reikėtų kiek sumažinti.
Pinigų valdymo strategija. Nusistatykite tikslų laiką, kuomet imsitės kurti savo finansinę strategiją. Aptarkite tai, ar valdysite atskiras banko sąskaitas kaip iki šiol, ar nuspręsite naudotis viena. Apsvarstykite pinigų skolinimosi galimybes ir ar to jums reikės artimoje ateityje. Susikūrus strategiją, reikėtų jos laikytis, todėl rekomenduojama laikas nuo laiko patikrinti kaip jums sekasi, ar nenukrypote nuo finansinio plano, o galbūt reikia jį šiek tiek pakoreguoti. Nebijokite daryti mažų pakeitimų, jie gali palengvinti ir pakeisti tam tikrus finansinius įpročius. Valdant biudžetą, neretai pokalbis pasisuka ir apie greitąsias paskolas be kredito informacijos 2018 metams (lån utan uc 2018), taip pat apie tam tikrus pirkinius išsimokėtinai, arba vieną iš svarbiausių sprendimų – būsto paskolą. Apie visus šiuos dalykus reikia kalbėtis, nereikėtų priiminėti sprendimų tik vienai pusei, visuomet derėtų tartis.
Yra porų, kurios savo finansus valdo atskirai. Kai kurie, net ir visą gyvenimą gyvena turėdami atskirus biudžetus ar finansinius planus, tačiau šie patarimai skirti tiems, kurie savo finansus planuoja bendrai. Bendrumas, padeda finansinių tikslų pasiekti greičiau, bei labiau vienam prie kito derintis ir įsiklausyti į kito nuomonė, Todėl toks, bendras tikslų siekimas naudingas ne tik finansiškai, tačiau ir bendrumo klausimais. Tai leidžia porai būti stipriai kaip kumštis ir visas problemas spręsti kartu, bei kartu siekti savo tikslų ir svajonių.
Rašyti komentarą