Kanalizacijos vamzdžiuose randa net liemenėlių

Kanalizacijos vamzdžiuose randa net liemenėlių

Kai daugiabučių gyventojai pamiršta, kur namuose yra šiukšliadėžė, atliekų kaupimo vieta tampa kanalizacija, o kai ji užsikemša – gero nelauk.

Daugiabučių namo administravimo įmonės „Mano BŪSTAS“ avarinės tarnybos darbuotojai kasdien keliauja valyti užsikimšusių vamzdžių. Kokie yra keisčiausi kanalizacijos vamzdžiuose rasti daiktai ir kaip žmonių sąmoningumo stygius kerta jiems per kišenę?

Žmonės meta viską, kas papuola po ranka

Daugiabučių namų kanalizacijose galima rasti visko – nuo smulkiausių higienos priemonių iki didesnių atliekų. Kartais kanalizacijos vamzdžiuose specialistai randa ir asmeninius žmonių daiktus ar net mažesnę buitinę namų techniką.

„Žmonės meta viską, ką tik turi ir ką tik gali įmesti, kai tingi nueiti iki konteinerio. Visiškai įprasta kanalizacijos vamzdžiuose rasti plastikinius gėrimų butelius, įvairiausius skudurus. Tai avarinės tarnybos darbuotojų kasdienybė. Atvažiavus patikrinti užsikimšusių vamzdžių, didžiausia tikimybė – rasti ten kokį nors skudurą. Dėl tokių dalykų kanalizacija ir užsikemša“, – teigia Julius Žilinskas, vadovaujantis daugiabučių priežiūros darbams įmonėje „Mano BŪSTAS“.

Technikų ir būsto meistrų darbas kartais primena archeologinius kasinėjimus – niekad nežinai, ką atrasi kanalizacijos vamzdžiuose. Tarp neįprasčiausių radinių galima paminėti alaus skardines, liemenėles, spynas, šepečius ar net telefonus.

Dėl kanalizacijos problemų – plačiai atvertos piniginės

Užsikimšę kanalizacijos vamzdžiai gyventojams gali tapti tikru galvos skausmu bei pareikalauti ne mažų išlaidų. Taip pat užsikimšusi kanalizacija gali padaryti daug žalos kaimynams, o kartais – net ir nemažai daliai viso namo.

„Nuostoliai būna dideli. Kartą viename daugiabutyje buvo užlieti 4 butai – dėl visko kaltas į kanalizacijos vamzdžius patekęs plastikinis litrinis butelis. Buvo užlieti 3 ar 4 aukštai ir bendrai suskaičiuota 5 tūkstančiai eurų nuostolių“, – pasakoja daugiabučių priežiūros vadovas.

Anot J. Žilinsko, jei kanalizacijos užsikimšimas yra buto atsakomybės ribose – vamzdynų valymo kaina svyruoja nuo 48 iki 78 eurų. Jei kanalizacija užsikimšusi bendro naudojimo atsakomybėje (magistraliniai nuotekų vamzdynai, stovai) – vamzdynų valymo kaina svyruoja nuo 84 iki 103 eurų. Tačiau, jei gedimas yra sudėtingesnis ir su rankiniais ar elektriniais prietaisais problemos pašalinti nėra įmanoma, į pagalbą kviečiamas hidrodinaminis automobilis, kuris aukšto spaudimo pagalba atkemša ir išplauna nuotekų vamzdynus. Tokių darbų kainos vidutiniškai atsieina 150 eurų.

Skatina prevencines priemones

„Mano BŪSTAS“ daugiabučių priežiūros vadovas didžiausią dėmesį skatina atkreipti į kanalizacijos vamzdžių prevencinę priežiūrą ir veiksmus, supratus, jog kanalizacijos sistemai gresia užsikimšimas.

„Jeigu gyventojai mato, jog kanalizacijos vamzdžiais vanduo nubėga sunkiai, tai turėtų būti ženklas imtis atitinkamų veiksmų ir užkirsti kelią didelėms kanalizacijos vamzdynų problemoms. Kanalizacijos vamzdžių valymui jie gali naudoti specialią pompą ar buitinės chemijos priemones. Tiesa, buitinę chemiją gyventojai turėtų naudoti tinkamai: įpylus jos į kanalizaciją, neilgai trukus privaloma ją nupilti ir karštu vandeniu, jog cheminė medžiaga nespėtų sukietėti ir taip tik dar nepaskatintų vamzdžių kimšimąsi“, – teigia namų priežiūros specialistas.

Vyras taip pat skatina periodiškai peržiūrėti namuose atvirai matomus vamzdžius. Jeigu vamzdžiai yra sutrūkinėję, gyventojai turėtų apie tai pranešti namą administruojančiai įmonei. „Būna, jog iš plautuvės ar vonios pradeda sklisti keistas burbuliavimo garsas – tai taip pat yra vienas požymių, jog vamzdynas kemšasi“, – pabrėžia J.Žilinskas.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder