Priešiškos komandos
Nors legaliai žaidimas Lietuvoje pasirodė tik prieš savaitę, daugelis žaidėjų jau pasiekė pakankamai aukštus žaidimo lygius ir nuėjo per 50 kilometrų.
Įsisiautėję jau ir komandų „karai“. Žaidime yra tris komandos – „Team Mystic“ (Mėlynieji), „Team Valor“ (Raudonieji), „Team Instinct“ (Geltonieji). Mėlynųjų ir Raudonųjų yra daugiausia, tuo metu Geltonieji lieka paskutinėje vietoje pagal žaidėjų kiekį, bet toli gražu ne pagal žaidimo kokybę. Paklausti, kodėl pasirinko tam tikrą komandą, žaidėjai vardijo skirtingas priežastis: jiems patiko spalva, draugai buvo vienoje iš komandų ar tiesiog norėjo būti išskirtiniai mieste ir taip paįvairinti komandų spalvas. Kretingoje, kaip ir visoje Lietuvoje, Mėlynųjų ir Raudonųjų yra daugiau negu Geltonųjų žaidėjų.
„Pidgey“ antplūdis
Žaidėjai Kretingoje dažniausiai „sugaunami“ prie gimnastikos salių, o gimnastikos salės „Pokemon Go“ žaidime yra šie objektai – Kretingos bažnyčia, Saulės laikrodis, Žiemos sodas, meno mokykla, Miškų urėdija ir kt. Gimnastikos salės priklauso vienai iš trijų komandų ir komandos nariai bando jas apginti, greta palikdami savo pokemonus.
Paprašyti išvardyti neigiamas žaidimo puses, „Pokemon Go“ žaidėjai vardijo dažnai „užlūžtančius“ serverius, dėl šios priežasties nebepavyko patekti į žaidimą visą valandą ar net daugiau, taip pat jiems nepatiko, kad dažniausiai aptinkami pidgeys, rattatas, weedles ir caterpies pokemonai. Žaidėjų nuomone, jų yra pernelyg daug, kad būtų bent kiek vertingi. Taip pat atsirado keletas pageidavimų, kad Kretingoje atsirastų daugiau lure – tam tikrose vietose paliekamų daiktų, kurie traukia pokemonus.
Žaidėjų įvairovė
O kas yra tie, kurie žaidžia šį žaidimą? Daug kas. Juk žaidimo tikslas – priversti namisėdas išeiti iš namų ir bent kiek pasportuoti bei atrasti naujų draugų. Sutiktų žaidėjų amžius svyravo nuo 7 iki 28 metų, taip pat yra ir vyresnių žaidėjų, tačiau šie ne taip akivaizdžiai pastebimi.
Kaip bebūtų, miesto gatvėse ir takeliuose buvo galima sutikti ne tik kretingiškių, bet ir nevietinių žmonių. Pavyzdžiui, žaidėjas iš Vilniaus bandė pasiglemžti visas gimnastikos sales savo komandai.
Vieni „Pokemon Go“ fanai apie žaidimą sužinojo iš draugų, kiti – iš interneto ar feisbuko grupių, tačiau retas kuris priklausė daugiau negu vienai feisbuko grupei, nes, jų nuomone, jose pernelyg daug pasikartojančių pranešimų.
Pranašaujama, kad „Pokemon Go“ dar ilgai gerins žaidėjų sveikatą ir sujungs juos naujoms draugystėms. Žaidimą galite atsisiųsti per Google Play ar App Store.
---
FAKTAI
1. Pokémon – videožaidimų, anime, manga, filmų ir kortų, komercinis projektas. Pirmasis „Pokémon“ žaidimas, išleistas kompanijos „Nintendo“, pasirodė 1995 m. Kūrėjas – Satoshi Tajiri, žaidimo dizaineris – Ken Sugimori.
2.
Pavadinimas ,,Pokemon“ yra romanizuota Japoniško žaidimo rūšies – Kišeninės Pabaisos – Poketto Monsutā – santrumpa.
3. Pokémon Go – nemokamas, išplėstinės realybės atvirojo pasaulio mobiliųjų telefonų žaidimas, išleistas 2016 m. liepos 6 d. Žaidėjai, naudodamiesi telefono GPS ir kameros funkcijomis, turi pagauti „Pokémon“ serijos personažus, juos plėtoti, atlikti įvairias kitas užduotis. Šie personažai atsiranda, naudojant išplėstinės realybės pasaulį. Žaidimas yra nemokamas, tačiau turi ir papildomų mokamų funkcijų. Žaidimas greitai tapo populiariausiu mobiliuoju žaidimu. JAV rinkoje jis aplenkė iki tol pirmavusį „Candy Crush Saga“. Žaidimo išleidimas ženkliai padidino leidėjo „Nintendo“ akcijų vertę.
Rašyti komentarą