Mobiliųjų žaidimų rinka – vis svarbesnė: postūmį lemia technologijų evoliucija

Mobiliųjų žaidimų rinka – vis svarbesnė: postūmį lemia technologijų evoliucija

Išmaniuosius telefonus naudojame vis daugiau ir dažniau. Rinkos bei naudotojų duomenų tyrėjai Statista.com teigia, kad per pastaruosius 7 metus išmaniųjų įrenginių naršymo laikas išaugo beveik du kartus. Apsukas pasaulyje didina ir mobiliųjų žaidimų pramonė, pelną bei naudotojus skaičiuojanti milijardais. Todėl ši pramoga išgyvena aukso amžių, o Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacijos (LŽKA) atstovas Ričardas Jaščemskas tuo visiškai nesistebi: ji vilioja naudojimo lankstumu ir įvairove, nes atveria plačias įrenginių panaudojimo galimybes.

Pašnekovas atkreipia dėmesį, kad malonumą žaisti užtikrina sparčiai besivystantys išmaniųjų įrenginių techniniai parametrai. Savo ruožtu technologijų gamintojai, taikydamiesi prie vis tobulėjančių šiuolaikinių žaidimų, siūlo dar inovatyvesnius sprendimus sklandžiai žaidėjų patirčiai.

Žaidžia trečdalis planetos

Statista.com analitikai prognozuoja, kad laikas, praleistas kasdien naudojant išmaniuosius telefonus, išaugs beveik dukart nuo daugiau nei 2,5 valandų 2014-aisiais iki planuojamų 4 valandų 2021-aisiais. Tyrėjai sako, kad pasaulyje interneto naršymui mobilieji įrenginiai pasitelkiami dažniau nei kompiuteriai, o pusę laiko pernai tai daryta šiomis priemonėmis, kuomet 2013-aisias – vos 27 proc.

Skaičius atliepia ir auganti mobiliųjų žaidimų pramonė. 2018-ais jos vertė vien JAV siekė beveik 10 mlrd. dolerių, o didžiausios Azijos rinkos pajamos perkopė 40 mlrd. Amerikoje mobiliuosius žaidimus, Statista.com duomenimis, žaidžia du trečdaliai gyventojų, o šiemet jų skaičius perkopė 2,5 mlrd. visame pasaulyje.  

Kalbėdamas apie šiuos rodiklius, R. Jaščemskas priduria: skirtingų tyrėjų duomenimis, mobiliųjų žaidimų pajamos atriekia didžiausią visų kompiuterinių žaidimų dalį, sudarydamos 60-70 proc. rinkos. Todėl save mobiliųjų žaidimų entuziastu vadinantis ir žaidimų apžvalgininku dirbantis pašnekovas tvirtina – ši pramoga yra svarbiausia industrijos dalis.

„Tokios teigiamos tendencijos, panašu, išliks: nors prognozuojama, kad augimas lėtės, tempai turėtų išsilaikyti. Išmaniųjų įrenginių pasaulyje parduota jau daugiau nei 3 mlrd., o tai lemia didesnį mobiliųjų žaidimų prieinamumą bei geresnes jų tobulinimo galimybes kūrėjams. Be to, auga ir paprastesnių žaidimų prieinamumas, ir potencialiai rimtesnių žaidėjų kategorija. Tuo pačiu ir išmanieji vystosi vis labiau. Dabartinė situacija šią pramogą dar daugiau išpopuliarino, nes karantinas ypač palankus žaisti žaidimus“, – sako R. Jaščemskas. 

Populiarūs, nes nemokami

Kalbėdamas apie mėgstamiausius mobiliuosius žaidimus, R. Jaščemskas išskiria „Cut The Rope 2“ ir „Build a Bridge“, kuriuos vadina paprastais ir nesudėtingais, tačiau įtraukiančiais produktais. Tačiau labiausiai Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacijos atstovui patinka lenktynės, tokios kaip „Hill Climb Racing“ ar „Asphalt 9: Legends“.

„Esu lenktynių žaidimų mėgėjas, o dalis jų išmaniuose įrenginiuose jau tampa labai panašūs į kompiuterinius analogus. Dažnai tokie žaidimai labiau pažengę techniškai ir žymi ryškų šios pramogos progresą. Žaisdamas tokius lenktynių žaidimus turi galimybę įvertinti galingos grafikos privalumus ir įsitraukti į veiksmą. Tačiau svarbiausia, kad jie, kaip ir dauguma, yra nemokami. Tai buvo viena iš pagrindinių mobiliųjų žaidimų išpopuliarėjimo priežasčių“, – pabrėžia R. Jaščemskas.  

Todėl technologijų gamintojai nuolat didina minėtos pramogos prieinamumą bei investuoja tiek į produktų tobulinimą, tiek į naudotojams dar draugiškesnės aplinkos kūrimą.  

„Visus minėtus mobiliuosius žaidimus ir daugelį kitų produktų jų entuziastams siūlo neseniai „Huawei“ pristatyta naujiena – tik šio gamintojo įrenginiams skirta mobiliųjų programėlių parduotuvė „AppGallery“. Ši unikali technologijų gamintojo platforma jau įdiegta visuose rinkoje tik ką pasirodžiusiuose P40 serijos flagmanuose. „AppGallery“ galima rasti daugiau nei 50 tūkst. įvairiausių programėlių, įskaitant ir žaidimus. Kūrėjai kryptingai šį skaičių didina, o tai gera žinia visiems, negalintiems gyventi be mobiliųjų žaidimų“, – komentuoja „Huawei“ komunikacijos vadovė Baltijos šalyse Justė Karpavičiūtė. 

Svarbu ir galingumas, ir patogumas

Paklaustas, kokios išmaniųjų savybės svarbiausios norint patirti tikrąjį žaidimo malonumą, R. Jaščemskas kalba apie dvi žaidimų kategorijas. Pirmajai – paprastesnių, lengvesnių ir neįpareigojančių – grupei svarbūs pagrindiniai telefono parametrai: baterijos patvarumas, naudojimo patogumas, funkcionalumas.

„Antroji kategorija, kuriai priskiriami sudėtingesnės grafikos žaidimai, reikalauja techniškai galingesnių įrenginių savybių. Tokiu atveju svarbi ekrano raiška, ekrano atkuriamasis dažnis, baterijos pajėgumai, jos aušinimas. Gerinant technines išmaniųjų savybes, prioritetu turėtų būti patogumas naudoti“, – pagrindinius aspektus vardija R. Jaščemskas.

„Huawei“ atstovė, savo ruožtu, teigia, jog technologijų gamintojas stengiasi atsižvelgti į naudotojų poreikius, todėl jiems siūlo įrenginius, kuriuos galima vadinti solidžiais mobiliųjų žaidimų įrankiais.

„Telefonas turi veikti sklandžiai ir užtikrinti malonumą pramogauti be rūpesčių. Tam tikslui P40 serijos išmanieji aprūpinti galingais procesoriais, dirbtinio intelekto pažanga bei dideliu operatyviosios darbinės atminties kiekiu. Juose – ir „Kirin Gaming+“ bei „GPU Turbo“ technologijos, lemiančios aukštą žaidimų spartą, didelę rezoliuciją ir aukštą grafikos kokybę. Tačiau, svarbiausia, baterijos itin talpios, todėl išmaniųjų nereikia krauti kiekvieną dieną“, – teigia J. Karpavičiūtė.

Anot pašnekovės, naujuosiuose telefonuose įdiegta visiems įprasta „Android“ operacinė sistema. „Phone Clone“ programėlė leidžia į naują išmanųjį lengvai perkelti tiek turėtus duomenis, tiek jau pamėgtus žaidimus iš savo senojo prietaiso. Tereikia „Phone Clone“ programėlę įjungti abiejuose telefonuose, nustatyti, kuris yra senasis bei naujasis, ir įrenginius sujungti tarpusavyje.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder