„Snoras“ Šveicarijoje iš „Julius Baer“ siekia prisiteisti 335 mln. eurų

„Snoras“ Šveicarijoje iš „Julius Baer“ siekia prisiteisti 335 mln. eurų

Bankrutavęs „Snoro“ bankas Šveicarijos teismuose siekia prisiteisti 335,2 mln. eurų iš šios šalies banko „Julius Baer“, įtariamo neužkirtus kelio neteisėtam „Snoro“ turto pasisavinimui.

„Snoro“ bankroto administratorius pernai lapkritį pateikė ieškinį Ženevos teismui Šveicarijoje, sausio 7 d. jis priimtas, o „Julius Baer“ turi per nustatytą laiką pateikti atsiliepimus, BNS informavo „Snoro“ bankroto administratorius Gintaras Adomonis.

Pasak jo, įtariama, kad buvę „Snoro“ akcininkai Vladimiras Antonovas ir Raimondas Baranauskas, naudodamiesi „Julius Baer“ ir kitais užsienio bankais, neteisėtai pasisavino „Snoro“ turtą.

2009 m. iš „Snoro“ buvo pervesti dideli banko turto – vertybinių popierių ir grynųjų pinigų – kiekiai į jo vardu atidarytą sąskaitą „Julius Baer“, o vėliau šis turtas buvo įkeistas užtikrinant „Julius Baer“ paskolas, kurias pastarasis išdavė su V. Antonovu ir R. Baranausku susijusioms ofšorinėms įmonėms, nurodė G. Adomonis.

„Visą šį laiką „Julius Baer“ darbuotojai periodiškai „Snorui“ ir banko auditoriams išduodavo patvirtinimus, kad „Julius Baer“ laikomas turtas priklauso „Snorui“ ir jis nėra įkeistas, nors tai neatitiko tikrovės. Remdamasis tokia informacija, „Snoras“ ir toliau į apskaitą įtraukė „Julius Baer“ esantį turtą savo apskaitoje“, – BNS tvirtino G. Adomonis.

Su V. Antonovu ir R. Baranausku susijusioms ofšorinėms įmonėms negrąžinus paskolų ir 2011 m. paskelbus „Snorui“ moratoriumą, „Julius Baer“ panaudojo įkeistą turtą paskoloms padengti.

„Dėl tokių veiksmų „Snoras“ prarado apie 290 mln. eurų vertės turto, o „Julius Baer“ pagal šią schemą padėjo pasisavinti tokios vertės turtą akcininkams. 2018 m. gruodį Šveicarijos apeliacinis teismas baudžiamojoje byloje pripažino „Julius Baer“ darbuotoją Alexanderį Šesterikovą kaltu dėl dokumentų klastojimo“, – tvirtino G. Adomonis.

„Snoras“ patirtą žalą iš „Julius Baer“ iš pradžių bandė prisiteisti Lietuvoje, tačiau Aukščiausiasis Teismas 2018 m. spalį nusprendė, kad bylos negali nagrinėti Lietuvos teismai, todėl buvo nuspręsta kreiptis į Šveicarijos teismą.

Jau bankrutavusio „Snoro“ veikla sustabdyta 2011 m. lapkritį. Didelės vertės banko turto pasisavinimu kaltinami R. Baranauskas ir V. Antonovas nuo teisėsaugos slapstosi Rusijoje, jie Lietuvoje bus teisiami už akių.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder