Patarimai žmonėms, kurie nori kurti verslą

Patarimai žmonėms, kurie nori kurti verslą

Vos prieš keletą metų, bene įtakingiausias pasaulyje finansų rinkos žurnalas Forbes, Lietuvą įvertino kaip penkioliktą geriausią valstybę pasaulyje naujo verslo kūrimui. Tokia aplinka čia yra dėl puikios geografinės padėties, mažos geopolitinio konflikto rizikos, gana palankios mokestinės politikos ir sparčiai augančios ekonomikos. Lietuviams, kurie savo gimtojoje šalyje nori kurti verslą, nėra geresnio laiko daryti tai, nei dabar. Tuo metu, kai technologinės inovacijos užima vis didesnę mūsų gyvenimo dalį, atsiranda galybė unikalių nišų, kuriose galite įsitvirtinti, ir kur galite uždirbti. Tačiau svarbu nepasimesti ir judėti kryptingai tikslo link. Štai keletas patarimų tiems, kurie nori pradėti verslą ir sukurti savo sėkmės istoriją!

Sugalvokite, ką galite pasiūlyti

Kone kiekvienas žmogus turi ypatingų gebėjimų. Vieni moka gražiai drožinėti iš medžio, kiti puikiai supranta tam tikrą kalbą, treti – moka įtikinamai kalbėti. Talentų bei gebėjimų yra įvairių. Tačiau ne vien talentas gali sukurti sėkmingą verslą ir rasti savo nišą. Tam padeda ir atsiradimas laiku ir vietoje bei sukaupti ryšiai/pažintys.

Jeigu turite nors vieną iš šių atributų – drąsiai juos išbandykite. Pažįstate didelės firmos direktorių, turite unikalų grafikos dizaino braižą ar nupirkote „Bitkoinų“ už mažesnę kainą nei jie verti dabar – jeigu tinkamai įvertinsite situaciją, viskas gali būti verslo pradžia. Nebūtina ir per daug išsiskirti. Yra daugybė rinkų, kur jūs galite tapti konkurencingu dalyviu ir generuoti stabilias, solidžias pasyvias pajamas. Mes nekalbame apie būtinus uždirbti milijonus, o, tiesiog, orų ir sėkmingą gyvenimą be didelio vargo, kaip čia uždirbti pinigus.

Žvelgiant į tą patį augantį pavėžėjų verslą. Juk įprastai dauguma automobilių ten labai panašūs, o ir pati paslauga – paprasta. Įsigiję vieną arba kelis automobilius ir įdarbinę kelis vairuotojus jūs jau galėtumėte generuoti nuo kelių šimtų eurų pajamų kiekvieną mėnesį. Paprasta? Tikrai taip.

Įvertinkite neišvengiamus kaštus

Kiekviename versle yra būtinieji kaštai, ekonomikos moksle jie skirstomi į kintamuosius ir pastoviuosius. Būtent pastovieji kaštai ir yra neišvengiamos verslo išlaidos. Tai visada yra juridinio asmens steigimas arba atitinkamų licencijų gavimas, mokesčių mokėjimas, gali būti atsargų, žaliavų pirkimas, patalpų nuoma, darbuotojų algos, pradinis kapitalas ir t.t. Čia svarbu suprasti, jog negalėdami padengti pastoviųjų kaštų – verslo neišlaikysite, o kol jis pradės nešti pelną, gali tekti šiek tiek luktelėti.

Dar viena sfera, kurios ignoruoti negalima – buhalterinė apskaita. Ją vesti patiems gali būti vienas vargas, o samdyti buhalterę(-į) – brangu. Tokiu atveju jaunų arba nedidelių įmonių vadovai renkasi pirkti išorines buhalterijos paslaugas. Taip daroma ir su gausybe kitų specialistų, bet tai jau nebe būtini, o kintami kaštai, kurie atsiras vėliau. Buhalterijos ignoruoti negalima, ji privalo būti tvarkinga, kitaip gali tekti patirti nemažai nemalonumų.

Pasiruoškite laikiniems nuostoliams

Yra nerašyta taisyklė, kad verslas pelną nešti pradeda po 2 metų. Tad teoriškai (svarbu pabrėžti, kad teoriškai) jums reikia turėti finansinių rezervų verslą išlaikyti ~24 mėnesius. Be abejo, pelningumas yra nenuspėjamas dalykas ir dideliems projektams gali reikėti daugiau laiko, o išskirtinė sėkmės idėja pelną duos kone kitą dieną.

Visgi realybėje nuostolingas laikotarpis tikrai turėtų būti. Per jį svarbu nepasimesti ir laikytis plano bei strategijos. Jo metu reikia kurti klientų ratą, informuoti potencialius klientus, vilioti nepatenkintus konkurentų klientus, didinti prekės ženklo arba paslaugos žinomumą. Jeigu nesate pasiruošę bent 3 metus neturėti pelningo verslo, o į tai norite įdėti tikrai daug – geriau nevargti. Nuostolingas periodas – neišvengiamybė, kurią geriau patirti pradžioje, kad nereikėtų išgyventi vėliau.

Galvokite į priekį bei diversifikuokite

Daugumą sėkmingų pasaulio verslininkų jungia tam tikras  bendras bruožas – vizionieriškumas. Nors tai, turbūt, nėra tikras lietuvių kalbos žodis, bet jie visi turėjo aiškią viziją ir jos siekė. Kada tam tikras tikslas buvo pasiektas, jie iškart pereidavo prie kito. Net kai uždirbamas milijardas, kas atrodo nesuvokiamas sėkmės matas, alkis sėkmei nedingsta.

Jūs turite būti alkani naujiems iššūkiams ir privalote kelti sau didelius tikslus. Sugalvokite, ką norite pasiekti pirma. Gal tai pelnas, o galbūt milijoninė apyvarta ar didelis biuras, ar dešimt darbuotojų… Kad ir koks tikslas, visada turėkite dar vieną, kuris leistų nestabdyti tada, kai pasieksite artimiausiąjį. Taip variklis nesustos suktis ir jūsų veikla judės tolyn. Finansiškai naudinga yra ir diversifikuoti, tačiau tam reikia nemažai atliekamo kapitalo. Jeigu yra galimybė, domėkitės, kaip ir kokiais būdais galite sustiprinti savo verslą per diversifikaciją.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder