Menkių žvejyba Baltijos jūroje kitąmet uždrausta – kokia Lietuvos valdžios pozicija?
„Sveikintina, kad Europos vadovai išgirdo apie mokslininkų metai iš metų trimituotąitin prastą Baltijos jūros žuvų rūšių būklę ir ėmėsi draudimų žuvies ištekliams atstatyti.
Blogiau yra tai, kad šalies valdžia turinti galių priimti vienokius ar kitokius sprendimus, kurie lemia Lietuvos žuvininkystės ir su juo susijusių verslų bei čia dirbančių žmonių ateitį, nepasivargina su jais pasitarti ar bent jau jų informuoti.
Panašu, kad taip nutiko ir šįkart – kuomet šalies žvejai mėgėjai vos keliems mėnesiams iki sprendimo įsigaliojimo sužinojo, kad kitąmet nebegalės gaudyti vertingiausios Baltijos jūros žuvies“, - teigia Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininkas, liberalas Simonas Gentvilas.
Atsižvelgdamas į tokią krizinę situacija, parlamentaras oficialiai kreipėsi į Žemės ūkio ministeriją, prašydamas paaiškinti kokios pozicijos svarstant šį klausimą ES Žemės ūkio ir žuvininkystės taryboje laikėsi Lietuvos atstovai, taip pat ar ji buvo derinta su Baltijos jūroje žvejojančiomis Lietuvos žvejų mėgėjų asociacijomis.
„Europos Komisija planuoja mokėti kompensacijas verslinės žvejybos atstovams dėl menkių žvejybos uždraudimo.
Deja, panašu, kad mūsų šalies žvejai mėgėjai greičiausiai nepateks nei į europinių, nei į mūsų šalies pareigūnų dėmesio lauką.
O juk tai ne vien žvejai, bet ir jų laimikių dėka plėtojamas įvairiapusis verslas priekrantėje, ypač svarbus Klaipėdai ir Palangai“, - pastebi Seimo narys S.Gentvilas.
Kaip pranešė Žemės ūkio ministerija, šią savaitę vykusioje ES Žemės ūkio ir žuvininkystės taryboje buvo pasiektas politinis sutarimas pagal kurį Lietuvai rytinės Baltijos jūros dalies menkių tikslinei ir mėgėjų žvejybai neskiriama nė vienos tonos. Siekiant išvengti rytinių menkių priegaudos, kitais metais nuo gegužės iki rugpjūčio pabaigos bet kokių išteklių žvejyba pagrindinėse menkių neršto teritorijose bus draudžiama.
Centrinio Baltijos jūros baseino strimelių žvejybos galimybės Lietuvai mažinamos 10 proc., šprotų mažinamos 22 proc., centrinio Baltijos jūros baseino lašišų mažinamos 5 proc., vakarinės Baltijos jūros dalies menkių mažinamos 60 proc., taip pat įvedami žvejybos draudimai ir ribojimai žuvų neršto metu.
Rašyti komentarą