Pasirašė „mirusios sielos“
Liberalai griežia dantį ant namus administruojančių profesionalių bendrovių ir liaupsina bendrijas, neva į jas susibūrę gyventojai yra patys sau šeimininkai. Tačiau į apsukrių veikėjų suregztas pinkles pakliūva ir tie vilniečiai, kurie savo bendrą turtą patiki valdyti bendrijoms arba pagal jungtinės veiklos sutartis.
Šimtai sostinės gyventojų iki šiol su siaubu prisimena L.Čerbienės įkurtą įmonę „Namų vadyba“, kuri įviliojo į spąstus Buivydiškių, Ozo, Tujų, Viršuliškių ir Šv.Stepono gatvėse esančių daugiabučių namų savininkus.
Istorija prasidėjo dar prieš 2012 m. Seimo rinkimus. Suklastoję gyventojų parašus, bendrijas ir jungtinės veiklos sutartis propaguojantys „geradariai“ valstybės įmonėje Registrų centre registravo šių namų gyventojų jungtinės veiklos sutartis. Pagal jas namų įgaliotiniais buvo įteisinti L.Čerbienės įkurtai ir vadovaujamai įmonei palankūs asmenys. Net ir tokie, kurie negyveno tuose daugiabučiuose.
Tapę įgaliotiniais, L.Čerbienės „agentai“ iš karto nutraukė sutartis su namus sėkmingai administravusia įmone ir sudarė naujas sutartis su liberalams artima bendrove „Namų vadyba“.
Gyventojai pasakojo, kad labiausiai šioje afera dvelkiančioje istorijoje pasižymėjo L.Čerbienės kolega, vieno iš namų vadybininkas Romualdas Dzengo. Jo pastangomis jungtinės veiklos sutartis „pasirašė“ ir „mirusios sielos“, ir ne butų savininkai, ir net Lietuvoje negyvenantys asmenys.
Nuėjo kryžiaus kelius
Daugelis gyventojų apie klastą sužinojo tik tuomet, kai savo pašto dėžutėse rado po dvi sąskaitas už tas pačias administravimo paslaugas - iš pasirinktojo administratoriaus ir to, kuris apgaule pasikėsino į jo vietą. Suglumę gyventojai vieni mokėjo vienai, kiti - kitai, treti pinigus pervedė abiem bendrovėms.
Tačiau sulaukę dvigubų sąskaitų ir kitais mėnesiais vilniečiai atsidūrė aklavietėje: jie nežinojo, kam mokėti už paslaugas, o nemokėti negalėjo, nes grėsė antstoliai ir delspinigiai.
Ieškodami teisybės žmonės pradėjo minti teisėsaugos institucijų ir Vilniaus miesto savivaldybės slenksčius. Pastaroji sureagavo žaibiškai: savivaldybės administracijos direktorius savo įsakymu grąžino namų administravimą buvusiam paslaugų teikėjui, kol abiejų pusių ginčą galutinai išspręs teismai.
Kokiais būdais L.Čerbienės įmonė rinko gyventojų parašus, šiuo metu aiškinasi ir prokuratūra. Tačiau pati liberalė savo partijos buvo įvertinta - šiuo metu ji yra Lietuvos liberalų sąjūdžio Vilniaus miesto skyriaus Daugiabučių namų administravimo, šilumos ūkio ir komunalinių paslaugų veiklos grupės vadovė. Žodžiu, toliau „strateguoja“ liberalų politiką daugiabučių namų priežiūros klausimais.
Įstatymo landos nerūpi
Specialistų teigimu, tokie skundai, kaip Buivydiškių, Ozo, Tujų, Viršuliškių ir Šv.Stepono gatvių daugiabučių gyventojų, fiksuojami gana dažnai, ypač Vilniuje. Sostinės daugiabučių namų savininkų bendrijų asociacijos vadovo Juozo Antanaičio tai nestebina, nes aferistams teisės aktuose palikta didžiulė landa - panaikintas daugiabučius administruojančių įmonių licencijavimas.
„Seniau norėdamas pradėti pastatų administravimo veiklą turėjai įrodyti, kad esi tam pasirengęs, kad turi specialistus, technines, finansines pajėgas, nesi teistas. Buvo išduodamas atestatas 5 metams. Dabar to nėra, o valdyti bendrą daugiabučio namo gyventojų turtą gali nors ir trijų berniukų organizuotas „uabas“, - sakė J.Antanaitis. - Sutartis sudaroma neaišku su kuo, ji surašoma taip, kad neįmanoma jos nutraukti, ir pan. Tokių atvejų Vilniuje pasitaiko.“
Asociacija reikalavo, kad ankstesnė tvarka būtų grąžinta, tuomet panašių konfliktų ir gyventojų apgaudinėjimo būtų išvengta. Tačiau teisės aktų kūrėjai ir leidėjai apie tai tik diskutuoja, o realių veiksmų nesiimama.
Liberalų sąjūdžio kandidatai į sostinės valdžią tik postringauja apie skaidrų daugiabučių gyvenamųjų namų administravimą. O jų lyderis per dvejus metus Seime nepateikė nė vieno pasiūlymo ar įstatymo projekto, kuris būtų susijęs su gyventojų bendro turto administravimo gerinimu bei skaidrinimu.
Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“
Rašyti komentarą