Vyriausybei - kritika dėl smulkiojo ir vidutinio verslo

Vyriausybei - kritika dėl smulkiojo ir vidutinio verslo

Seimo Socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija stebisi valdančiosios daugumos nesugebėjimu padėti smulkiajam ir vidutiniam verslui, nors tam praėjusiais metais buvo skirta milijardas litų.

"Tai, kad bankai sugebėjo išdalinti kreditų tik už 50 mln. litų, rodo visišką Lietuvos Vyriausybės bejėgiškumą ir priklausomybę nuo bankų", - įsitikinęs Seimo LSDP frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius.

Jo teigimu, jeigu valdančioji dauguma nesėdėtų bankų kišenėje, o būtų sugebėjusi milijardu litų paskatinti smulkiąsias šalies ūkio įmones, būtų sukurta daug darbo vietų, būtų suaktyvėjęs vartojimas ir krizės padarinius būtų galima likviduoti kur kas lengviau.

"Jeigu jau gerokai anksčiau buvo požymių, kad programa neveikia, jog kreditų išdavimo sąlygos pernelyg griežtos, kodėl nebuvo skambinama pavojaus varpais ir prarandamas brangus laikas?" - klausia A. Butkevičius. Jo įsitikinimu, buvo galima sukurti kur kas efektyvesnį modelį.

Socialdemokratams kyla įtarimų, ar bankai nėra suinteresuoti tokiu Vyriausybės neveiklumu, juk kur kas saugiau disponuoti sąskaitose gulinčiu milijardu, o ne dalinti verslui.

"Juk labai patogu prisidengti rizikos pavojumi. O užtikrintomis lėšomis disponuojantys bankai nėra suinteresuoti ir pritraukti lėšų iš gyventojų, nes palūkanas už indėlius jau senokai galima vadinti tik simbolinėmis", - sako socialdemokratai.

Kaip jie pastebi, kol Vyriausybė snaudžia, smulkusis ir vidutinis verslas bankrutuoja. Kreditų biuro "Creditinfo" duomenimis, daugiausiai bankrotų - 73 proc. visų atvejų - užregistruota statybos, apdirbamosios pramonės, prekybos ir paslaugų sektoriuose, o būtent šioje srityje dominuoja smulkiosios ir vidutinės įmonės. "Creditinfo" duomenimis, iš 55 tūkst. realią veiklą vykdančių šalies įmonių kas antra turi pradelstų įsiskolinimų, o vidutinė jų skola siekia 54 tūkst. litų.

Įmonių bankroto valdymo departamentas nurodo, kad per tris pirmuosius šių metų ketvirčius bankroto procesai pradėti 1 163 įmonėms - tai beveik tris kartus daugiau nei per tą patį laikotarpį 2007 m., kai bankroto procedūros buvo pradėtos 428 įmonėms. Daugiausia bankroto procedūrų buvo pradėta pernai - net 1 844 įmonėms per visus metus.

"O A. Kubiliaus Vyriausybė, ko gero, įsitikinusi, jog smulkiam ir vidutiniam verslui užtenka popierinių pažadų. Tik ar ilgai užteks?", - klausia Seimo LSDP frakcija.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder