"Neapmokestinamas pajamų dydis keliamas simboliškai, reikšmingų įplaukų apmokestinus pajamas už gautas palūkanas bei prekybą vertybiniais popieriais nesitikima, nes bus apmokestintos tik 10 tūkst. litų viršijančios pajamos. Didesni akcizai tabakui - tai Europos Sąjungos vykdomos akcizinės politikos pasekmė. Aišku, įvertinus kontrabandos mastą, daug pajamų iš didesnių akcizų tikėtis neverta. Šiek tiek nustebino siūlymas pakelti akcizus alkoholiui, kartu su planuojamu dujų akcizų įvedimu - tai gali ir vėl pakišti koją euro įvedimo planams 2015 m.", - komentuoja V. Klyvienė.
Žadama, kad dėl rimtesnės, o ne kosmetinės mokesčių reformos bus apsispręsta rudenį. Tada bus diskutuojama dėl "Sodros" lubų ir PVM lengvatų mėsai ir kitiems būtiniausiems produktams.
"Dėl PVM lengvatų jau buvo ne kartą diskutuota ir aiškinta, kad naudos gaus tik gamintojai ir pardavėjai. Nors Vyriausybė ir atsakingai nepritarė "mėsinės" PVM lengvatos įvedimui, tačiau politinis turgus dėl tų lengvatų, matyt, tęsis ir toliau", - mano V. Klyvienė.
Ji siūlymą pažeminti planuojamas "Sodros" įmokų lubas nuo 7 tūkst. 400 litų iki 5 tūkst. litų vadina populistiniu, kadangi tai lems skylę biudžete, kurią reikės kamšyti.
"Šiuo atveju potencialus skylės dydis yra svarbus aspektas, lemsiantis tikimybę, kad į šiuos lubų įvedimo siūlymus bus atsižvelgta. Galima pertvarkyti savo mokestinę sistemą taip, kad lubų įvedimas nepadidintų nei "Sodros", nei atitinkamai visos valstybės skolos", - pažymi "Danske Bank" analitikė.
Ketvirtadienį parlamentarai svarstys dėl neapmokestinamų pajamų dydžio pakėlimo, PVM lengvatų vaistams ir šildymui, taip pat pelno mokesčio lengvatos į naujas technologijas investuojančioms įmonėms pratęsimo, bankų indėlių ir vertybinių popierių pajamų apmokestinimo, akcizų alkoholiui ir tabakui didinimo.
Rašyti komentarą