Be to, Klaipėdos miesto savivaldybės korupcijos prevencijos ir kontrolės komisija ketina siūlyti savivaldybės administracijai čia skelbti daugiau informacijos viešųjų pirkimų tema.
Anot savivaldybės administracijos Viešųjų pirkimų skyriaus vedėjos Lijanos Plaščinskaitės, pernai pasikeitus teisės aktams, informacija apie viešuosius pirkimus privalomąja tvarka skelbiama centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje, o dubliuoti ją ir savivaldybės tinklalapyje būtų dvigubas darbas.
Tačiau, politikų nuomone, viešumo šioje srityje nebūna per mažai - esą potencialūs viešųjų pirkimų konkurso dalyviai ir patys puikiai išmano, kur ieškoti naujausių šios srities skelbimų, o visuomenė pasigenda paprastesnės prieigos. Juolab kad, anot komisijos pirmininko Algirdo Grublio, kitų šalies savivaldybių interneto svetainėse tokios informacijos yra pateikiama daugiau nei klaipėdietiškoje.
Pastabų sulaukė ir Klaipėdos savivaldybės viešųjų pirkimų komisijos sudėtis: jos nariai yra administracijos direktorės pavaduotojas Viačeslavas Karmanovas, Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja L. Plaščinskaitė, Personalo ir teisės skyriaus vyriausiasis specialistas Marius Pankevičius, Urbanistinės plėtros departamento direktorius Kastytis Macijauskas, Investicijų ir ekonomikos departamento direktorius Ričardas Zulcas ir Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda. Politikų nuomone, kadangi Viešųjų pirkimų skyrius konkursų sąlygas rengia departamentų pavedimu, šių vadovų skyrimas į komisiją, kur kiekvienas iš jų yra vienintelis savo srities specialistas, kvepia neskaidrumu.
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio vadovas Leonas Barišauskas priminė įspūdingus 2008-ųjų duomenis, kuriais remiantis, iš 13 mlrd. litų, šalyje skirtų viešiesiems pirkimams, net 8-10 proc. sudarė vadinamasis nuomelžis, liaudiškai vadinamas "otkatu". Taigi per dieną - 3 mln. litų.
L. Barišauskas akcentavo, kad šiemet viešieji pirkimai bus viena iš prioritetinių STT stebėjimo sričių, ir teiravosi L. Plaščinskaitės, ar šiai nėra tekę patirti spaudimo dėl rengiamo konkurso sąlygų "adaptavimo" iš anksto planuojamam laimėtojui. Vasarą į šias pareigas paskirta Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja patikino tokių reikalavimų nesulaukusi.
Šių metų plane Klaipėdos savivaldybės administracija buvo numačiusi surengti 250 viešųjų pirkimų procedūrų, tačiau realiai plano apimtis viršijama apie 30 proc. Vien nuo liepos pradžios iki dabar įvyko 73 procedūros.
L. Plaščinskaitės teigimu, šiuo metu visos teismo bylos dėl Klaipėdos savivaldybės administracijos skelbtų viešųjų pirkimų yra užbaigtos, o pretenzijų ir skundų - sumažėję. Dažniausiai jų sulaukiama dėl neva neįprastai mažos kainos, neaiškių sąlygų ir pan.
Rašyti komentarą