Vienintelė išeitis įsiskolinusiems lietuviams - emigruoti

Vienintelė išeitis įsiskolinusiems lietuviams - emigruoti

Fizinių asmenų bankroto įstatymas, kuri rengė ir Seimo opozicija, ir Ūkio ministerija, ketvirti metai neprasiskina kelio į gyvenimą. Nemokiems fiziniams asmenims, nenorintiems likti su skolų kupra visą likusį gyvenimą, nėra kitos išeities - tik emigruoti, o tada bankrutuoti kitose Europos valstybėse ir pradėti naują gyvenimą, rašo „Respublika“.

Seimo opozicija Fizinių asmenų bankroto įstatymą Seimui svarstyti pateikė dar 2009 metais, pačiame krizės įkarštyje, kai šimtai piliečių, paėmusių paskolas iš bankų, neteko darbo, nebeįstengė jų mokėti, nuvertėjo nekilnojamasis turtas, todėl dauguma pasiskolinusiųjų tapo nemokūs. Seimas prieš trejus metus parengtam įstatymui pritarė, bet nemaža diskusijų ir triukšmo sukėlęs įstatymas buvo nugrūstas į stalčius ir iki šiol jo likimas neaiškus.

Pernai gegužę šio įstatymo naują redakciją parengė ir Seimui pateikė Ūkio ministerija, bet įstatymo priėmimas ir vėl buvo atidėtas. Seimo Komunikacijos departamento Viešųjų ryšių vyresnysis specialistas Rimas Rudaitis teigia, kad į pavasario sesijos darbotvarkę šis įstatymas yra įtrauktas ir įrašytas tarp prioritetinių. Abu įstatymai jau apsvarstyti komitetuose, pateikti pasiūlymai, tačiau procedūros nebaigtos.

Ar po skandalingo "Snoro" bankroto, likus vos keliems mėnesiams iki naujų Seimo rinkimų, politikai priims šalies bankams nenaudingą įstatymą, lieka neaišku. Kol Lietuva neturi savo Fizinių asmenų bankroto įstatymo, nemokūs piliečiai naudojasi galimybe bankrutuoti kitose Europos Sąjungos valstybėse. Pavyzdžiui, 14 mln. litų skolų turėjęs verslininkas Gytis Januška bankrutavo Latvijoje.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder