Turguose - kasos aparatų eros pradžia

Turguose - kasos aparatų eros pradžia

Kaip žinia, nuo vakar dienos visi maisto produktais dengtose turgavietėse prekiaujantys pardavėjai turėjo pradėti naudotis kasos aparatais. Prekybininkai naujos tvarkos laukė su nerimu, tačiau kontroliuojančios institucijos žada nepulti iškart bausti nesilaikančių prekybos taisyklių.

"Nuo gegužės 1 d. tiek turgavietėse, tiek kitose prekybos vietose mokesčių mokėtojai bus tikrinami įprasta tvarka. Valstybinė mokesčių inspekcija, teikdama pagalbą ir reikalingą informaciją smulkiesiems verslininkams, pirmiausia siekia, kad naudojant kasos aparatus būtų kuo mažiau klaidų. Suklydus netyčia iškart nebus puolama taikyti sankcijų, tačiau principingai vertinsime tuos prekybininkus, kurie ignoruos Vyriausybės sprendimus dėl kasos aparatų", - sakė Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Edita Cibienė.

Kompensacijoms - per 200 tūkst. litų

Klaipėdos apskrities VMI iki balandžio 29 dienos užregistruoti 338 kasos aparatai (vien per balandžio 28 d. - 80), 213 gyventojų pateikė prašymus kasos aparatų įsigijimo išlaidoms kompensuoti, bendra prašomų kompensacijų suma siekia per 207 tūkst. litų.

Smulkieji verslininkai aktyviausiai apskrityje kasos aparatus registruoja Klaipėdoje - registruoti 178 kasos aparatai, pateikti 106 prašymai kompensacijoms, Šilutės rajone - atitinkamai 77 ir 48, Kretingos rajone - 48 ir 12, Klaipėdos rajone - 26 ir 22.

Iš viso šalyje, VMI duomenimis, yra užregistruoti 1 955 kasos aparatai, pateiktas 1 381 prašymas gauti kompensaciją, o bendra kompensacijų suma siekia 1,3 mln. litų.

Pasak E. Cibienės, visiems maisto produktais dengtose turgavietėse prekiaujantiems gyventojams, užregistravusiems kasos aparatus bei pateikusiems prašymus kompensacijai gauti balandžio mėnesį, įsigijimo išlaidos bus kompensuojamos 100 proc.

"Už vėliau įsigytus bei registruotus kasos aparatus gyventojai gegužės - gruodžio mėnesiais galės tikėtis tik 50 proc. įsigijimo kainos siekiančios kompensacijos", - sakė ji.

Tikrins tik su vadovų žinia

Prekybininkai baiminasi naujos tvarkos, nes ne visi žino, kaip seksis dirbti su kasos aparatais. Smulkiųjų ir vidutinių verslininkų asociacijos atstovas Donatas Botyrius sakė, jog žmonės bijo patikrinimų ir baudų.

"Daug dar klausimų žmonėms dėl aparatų: jų saugojimas, priežiūra, elektros sąnaudos. Nebedirbs žmonės, jei nebeapsimokės. Daug kas nežino, kada reikia kasos aparatų. Ar ir močiutei, prekiaujančiai kiaušiniais iš savo ūkelio? O jei šalia stovės tų kiaušinių perpardavinėtojas, kaip tikrintojai atskirs, kas yra kas? Žmonės bijo policijos, mokesčių, maisto ir veterinarijos inspekcijos reidų", - sakė D. Botyrius susitikime, surengtame Klaipėdos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnų.

Šio skyriaus viršininkas Gediminas Radzevičius teigė, jog policijos darbas bus užtikrinti viešąją tvarką ir mažmeninių prekybos taisyklių laikymąsi, tačiau ir policija nepuls iškart bausti naujai tvarkai prasižengusių prekybininkų, jei tik toks elgesys piktybiškai nesikartos.

"Važinėsime po turgavietes ir fiksuosime pažeidimus, o surinktą medžiagą perduosime mokesčių inspekcijai. Eiliniai pareigūnai be vadovų žinios tikrai neis tikrinti prekybininkų, vyks bendri prevenciniai reidai kartu su kitų institucijų pareigūnais ir specialistais", - sakė G. Radzevičius.

Taisyklės - lankstesnės

Tuo tarpu mokesčių inspekcija primena, kad gyventojai gali naudoti kasos aparatus supaprastinta tvarka.

"Pasikeitus Kasos aparatų naudojimo taisyklėms, gyventojams nebereikės kiekvieną kartą perregistruoti kasos aparatų nuomojantis juos iš prekyvietės, iš fizinių bei juridinių asmenų. Be to, gyventojams, pagal jų veiklos pobūdį neturintiems nuolatinės prekybos vietos, nereikalaujama kiekvieną kartą kasos aparatų perregistruoti teritorinėje VMI ar kitaip ją informuoti apie pasikeitusią prekybos vietą, todėl su vienu ir tuo pačiu kasos aparatu gyventojui galima prekiauti bet kurioje prekybai skirtoje vietoje", - teigė E. Cibienė.

Taip pat, atsižvelgiant į darbo turguje specifiką, numatyta ir daugiau išimčių, susijusių su kasos aparato naudojimu. Pavyzdžiui, nedraudžiama vietoje turėti asmeninių pinigų, nebūtinas kasos aparato techninio paso laikymas vietoje ir kita. Kasos aparato neprivalo naudoti gyventojai, prekiaujantys savo namų valdos žemės sklype, mėgėjų sodo sklype arba kitoje žemės ūkio valdoje, kurių ekonominis dydis neviršija 1 ekonominio dydžio vieneto, išaugintais žemės ūkio produktais ir iš jų pagamintais maisto produktais. Šie gyventojai prekybos vietoje turi turėti dokumentus, patvirtinančius žemės valdymą arba naudojimą, ir asmens dokumentą. Taip pat nereikia kasos aparatų naudoti prekiaujant lauko sąlygomis.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder