Treneriai nenori būti buhalteriais

Treneriai nenori būti buhalteriais

Apmokestinus sporto būrelius Klaipėdos savivaldybei pavaldžios įstaigos surenka suplanuotas lėšas, tad norima daugiau auklėtinių atleisti nuo šios prievolės.

Biudžetinėse įstaigose treniruotes lankantys vaikai už treniruotes nuo 2012-ųjų moka 10-25 litus, surinkti pinigai atitenka sporto mokykloms.

Per praėjusius metus 3 sporto centrai, V. Knašiaus krepšinio bei Klaipėdos futbolo mokykla bendrai surinko per 420 tūkst. litų. Pajamų rinkimą patikrinusi savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba pastebėjo, jog užsibrėžti planai įvykdyti ir įstaigoms didelių priekaištų neturėjo. Tiesa, atkreiptas dėmesys į tai, jog ne visos ataskaitos atitinka tikrovę, mat į jas neįtrauktos auklėtinių skolos. Netinkama skolų apskaita - akmuo į buhalterių daržą.

Pasirodo, kad kai kuriose mokyklose pernai buhalterės dirbo aplaidžiai ir todėl, kad žinojo neteksiančios darbo nuo 2014 metų: sausį Klaipėdoje visų biudžetinių įstaigų apskaita tvarkoma centralizuotai, dėl šios priežasties be darbo liko dešimtys apskaitos specialistų.

Įstaigose palikti buhalteriai (0,5 arba 0,25 etato), kurių pagrindinė funkcija - tarpininkauti su centriniu savivaldybės administracijos padaliniu, bet laisvos vietos užimtos ne visur.

"Mūsų mokykloje šiam darbui palikta 0,25 etato. Už 200 litų atlyginimą niekas nenori dirbti, o reikia ne tik einamuosius darbus atlikti, bet ir sutvarkyti paliktą "balaganą", - sakė V. Knašiaus krepšinio mokyklos direktorius Stasys Kaupys.

Daugelio sporto įstaigų vadovų manymu, reikėtų tobulinti ir patį apmokėjimo už treniruotes tvarkos aprašą. Dabar už jas nemoka socialiai remtini, vaikų globos namų auklėtiniai bei įvairių rinktinių nariai. Siūloma šį ratą praplėsti.

"Įstaigos vadovas galėtų savo nuožiūra nuo mokesčio atleisti 5-7 procentus auklėtinių. Juk ne tik rinktinės nariai yra perpektyvūs sportininkai", - siūlė "Gintaro" sporto centro vadovas Vytautas Šeputis.

Dar viena problema - skolos: už treniruotes nesumoka apie 5 proc. visų jas lankančių vaikų tėvai. Bendros sumos nėra didelės - dažnai po 10 ar 25 litus, tad tokiais atvejais nelogiška bandyti jas išieškoti su antstolio pagalba.

Vasarą kyla ir kitų keblumų. Pavyzdžiui, mokyklos neturi pažymų apie tai, kad auklėtinis yra socialiai remtinas, mat šie dokumentai galioja nuo rugsėjo iki birželio pabaigos.

Šiuo metų laiku atsiskleidžia ir trenerių trūkumas. Specialistai, treniruojantys po tris grupes, iš perspektyviausių vaikų sudarytą grupę vežasi tobulinti į stovyklas, o du trečdaliai lieka be treniruočių, už kurias tėvams vis tiek priklausytų mokėti.

Siūlymų tobulinti tvarką buvo ir daugiau. Visos sporto įstaigų vadovų idėjos bus susistemintos ir politikams turėtų būti pateiktos iki spalio. Tik tada ir bus apsispręsta, ką ir kaip keisti.

"Iš esmės ši tvarka yra gera: mokyklos motyvuotos, egzistuoja tiksli sportuojančių vaikų apskaita", - sakė savivaldybės administracijos Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Mantas Bagočius.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder