Tarp šiemet bankrutavusių daugiausia įmonių, veikusių 10 ir daugiau metų

Tarp šiemet bankrutavusių daugiausia įmonių, veikusių 10 ir daugiau metų

Per ateinančius 12 mėnesių didelė tikimybė bankrutuoti prognozuojama 2,1 tūkst., arba 3 proc. visų veikiančių juridinių asmenų, rodo Creditinfo.lt analizė. Didžiausia rizika bankrutuoti yra nekilnojamo turto, statybų bei viešbučių ir maitinimo įstaigų sektoriuje.

Šiais metais bankroto atvejų sumažėjo 17 proc. - bankrutavo 1 123 Lietuvos įmonės, tai sudaro 1,6 proc. visų įmonių. Pastebima tendencija, kad šiemet dažniau bankrutavo įmonės, kurių veiklos laikas siekė 10 ir daugiau metų.

Anot "Creditinfo" atstovės Alinos Buemann, per pastaruosius dvejus metus įmonių bankroto atvejų mažėja, tačiau pastebima, kad per minėtąjį laikotarpį dažniau bankrutavo ne naujai veiklą pradėjusios, o brandžios įmonės. Šiemet vidutinis bankrutavusių įmonių veiklos laikas siekia 8,6 metų, o pernai šis rodiklis buvo 7,9 metų.

"Tarp bankrutavusių brandesnio amžiaus įmonių daugiausia yra smulkaus verslo bendrovių, kurias valdė fiziniai asmenys. Tokių įmonių kreditavimas dažniausiai vyko įkeičiant savininkų nuosavą nekilnojamą turtą, o jam per sunkmetį nuvertėjus, finansavimas sustojo ir įmonės buvo priverstos trauktis iš rinkos", - komentavo A. Buemann.

Šiemet dažniausiai bankrutavo smulkios fizinių asmenų valdomos įmonės, kuriose dirbo iki 7 žmonių ir metinės pajamos neviršijo 2 mln. litų. Įmonės, kurių veiklos laikas siekė 10 ir daugiau metų, pernai sudarė 33 proc. visų bankrutavusių, o šiemet šis rodiklis išaugo iki 38 proc.

Palyginti su praėjusiais metais, šiemet bankrotų atvejų fiksuojama mažiau visų sektorių, išskyrus žemės ūkį, įmonėse, kurių veiklos laikas nesiekia 10 metų. Ilgiau (daugiau nei 10 metų) veikiančių įmonių bankroto tendencija vyrauja viešbučių ir maitinimo įstaigų, paslaugų, nekilnojamo turto bei apdirbamosios pramonės bendrovėse.

Kreditų biuro "Creditinfo" duomenimis, su bankrutavusiomis įmonėmis siejamos dar 3 546 bendrovės, iš kurių 70 proc. turi neigiamų mokumo faktų - pradelstos jų skolos siekia 460 mln. litų, o vidutinė įsiskolinimų suma sudaro 0,5 mln. litų. Minėtų įmonių skolos "Sodrai" siekė 50 mln. litų.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder