Nuo vasario mėnesio prie Seimo dėl kasos aparatų įvedimo badavę smulkiojo verslo atstovai ketvirtadienį, prieš pat JAV Valstybės sekretorės Hilari Klinton (Hillary Clinton) vizitą, nutraukė savo bado akciją.
"Baigėme savo bado akciją, kadangi mūsų delegacija grįžo iš Briuselio. Briuselyje išsprendėme tas problemas, dėl kurių su Vyriausybe nesutarėme ir Vyriausybė tiesiog žlugdė mūsų smulkųjį verslą bei iniciatyvą rasti dialogą. Pasiekėme tai, ko norėjome pasiekti, pateikėme Europos Komisijai savo skundą, rezoliucijas, į juos bus toliau gilinamasi, problemos sprendžiamos. Nebetenka prasmės toliau mums badauti", - Eltai sakė Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos vadovė Zita Sorokienė.
Ji teigė esanti patenkinta susitikimo Briuselyje rezultatais, toliau procesą esą vertins atsakingi Europos Komisijos pareigūnai.
"Ir toliau mėginsime įrodyti, kad Vyriausybė, taip elgdamasi su smulkiuoju verslu, naikindama patį smulkiausią segmentą, buvo visiškai neteisi, jos vykdoma politika yra pražūtinga Lietuvai", - kalbėjo Z. Sorokienė.
Smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų atstovė bado akcijos nutraukimo nesieja su H. Klinton (Hillary Clinton) vizitu į Vilnių. Penktadienį H. Klinton prie Seimo turėtų apžiūrėti Sausio 13-osios barikadas.
Per 4 bado akcijos mėnesius joje dalyvavo apie 50 asmenų.
Bado akciją dėl Vyriausybės politikos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų atžvilgiu dirbantieji pagal individualius verslo liudijimus prie Seimo pradėjo vasario 21-ąją, primena ELTA.
Bado akciją paskatino tai, kad "Vyriausybė priėmė vienašališkus, nepagrįstus sprendimus, absoliučiai nederinusi su smulkiuoju verslu.
Vienu metu badavo ne mažiau kaip 3 ir ne daugiau kaip 10 savanorių iš visos Lietuvos. Badauti vienas asmuo galėjo ne ilgiau kaip savaitę.
Didžiausią nerimą smulkiesiems verslininkams ir turgaus prekeiviams kėlė Vyriausybės nutarimas, pagal kurį nuo gegužės 1 d. kasos aparatai turi būti naudojami prekiaujant maisto produktais pastatuose, patalpose, kioskuose ir autoparduotuvėse, o be kasos aparatų prekiauti maistu leidžiama tik ten, kur nėra fizinių sąlygų - lauke.
Iki balandžio buvo kompensuojamos visos ne daugiau kaip 1000 litų kainuojančio kasos aparato įsigijimo išlaidos. Vėliau kompensacijos dalis mažėjo - balandžio mėnesį buvo kompensuojama 60 procentų, gegužės-gruodžio mėnesiais - 50 procentų kasos aparato įsigijimo išlaidų. Kompensacijoms už kasų aparatų įsigijimą skirta 3 mln. litų iš Privatizavimo fondo lėšų.
Skaičiuojama, kad turgaus prekeiviai įsigijo beveik 2 tūkst. kasos aparatų.
Rašyti komentarą