Yra atliekami skaičiavimai, kiek reikėtų atleisti policijos pareigūnų, kad būtų galima pakelti likusiųjų algas. Tai po susitikimo su prezidente Dalia Grybauskaite penktadienį patvirtino policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas.
"Mes skaičiuojame, kiek reikėtų žmonių atleisti, kad būtų pakelti atlyginimai, ir paraleliai turi būti labai greitai pakeisti įstatymai, leidžiantys pakelti atlyginimus", - sakė V. Telyčėnas.
Policijos generalinis komisaras kol kas neįvardina net preliminarių skaičių, kiek pareigūnų reikėtų atsisakyti, esą situacija bus aiškesnė, kai bus aiškus kitų metų biudžetas.
"Biudžeto du variantus pateikėme, vienas variantas - toks pats kaip šiemet, kitas variantas - minus dešimt procentų", - sakė V. Telyčėnas.
Pasak policijos generalinio komisaro, dėl policijos pareigūnų atleidimo vardan geresnių algų likusiesiems yra įvairių nuomonių. Jis pats būtų linkęs nemažinti policininkų skaičiaus ir laukti geresnių laikų.
"Mano nuomonė, kad Lietuvoje policijos yra tikrai ne perdaug ir galbūt reiktų eiti kitu keliu, tai yra išlaikyti tą patį policijos pareigūnų skaičių, kol kas nedidinant atlyginimų, bet išsaugant darbo vietas žmonėms ir laukiant geresnių laikų ekonomikoje", - sakė V. Telyčėnas.
Generalinis komisaras baiminosi, kad ekonominiu sunkmečiu ėmusis tokių žingsnių, rezultatas būtų nepasiektas. Esą tai rodo jau Latvijos pavyzdys, kuomet pernai per ekonominį sunkmetį ten atleidus 2,5 tūkst. darbuotojų ir policininkų sumažėjo, ir algos buvo sumažintos.
"Estai tokią reformą, apie ką mes kalbame, padarė ekonominio pakilimo laikotarpiu, ir tai yra geriausias laikas tai daryti. Tai yra pakelti algas, mažinant darbuotojų skaičių", - sakė V. Telyčėnas.
Policijos generalinis komisaras teigė, jog policijoje yra planuojami ir vykdomi tam tikri optimizacijos procesai.
"Yra numatyta tam tikrų struktūrų atsisakyti. Numatytas tam tikrų mažų policijos komisariatų pervedimas į nuovadų lygmenį, numatyta mažuose komisariatuose mažinti pavaduotojų skaičių, atsisakyti budinčių dalių mažuose komisariatuose ir jas palikti tik apskričių centruose, patrulių valdymas vyktų iš budėtojų dalies, kuri būtų apskrities policijos komisariate", - sakė V. Telyčėnas.
Prezidentė savo ruožtu palinkėjo sėkmingai tęsti optimizaciją ir policijai susikurti tokį modelį, kuris geriausiai tarnautų visuomenei ir būtų efektyviausias.
Valstybės vadovės nuomone, ir nuo pačios policijos labai priklauso, kaip jie išsivers su esamu finansavimu, kad ir tie žmonės, kurie dirba policijoje, jaustųsi orūs, reikalingi ir galėtų atlikti savo labai reikalingą pareigą žmonėms.
Policijos (Angelų sargų) dieno proga susitikusi su policijos vadovais, vidaus reikalų ministru, D. Grybauskaitė akcentavo bendradarbiavimo tarp žinybų svarbą. Ir pateikė pavyzdį, kai Finansinių tyrimų tarnyba nesikeičia informacija su kitomis institucijomis ir apsunkina svarbių bylų sprendimą.
Prezidentė atkreipė dėmesį, kad nors bendrasis nusikalstamų veikų skaičius mažėja, tačiau kai kurių sričių nusikalstamų veikų skaičius didėja, pavyzdžiui, yra labai išaugę korupcinių nusikaltimų, tai yra kontrabandinių, nusikaltimų, susijusių su narkotikais, sukčiavimu.
Proginio susitikimo su policijos vadovais metu Prezidentė pasveikino Lietuvos policiją ir su Angelų sargų diena, ir su atkurtos Lietuvos policijos dvidešimtmečiu ir palinkėjo visiems ištvermės toliau tarnauti tėvynei, Lietuvos žmonėms, būti kuo arčiau žmonių, stengtis, kad žmonės pasitikėtų policija.
Rašyti komentarą