Šiuolaikiška ir nuolat besikeičianti įmonė

Šiuolaikiška ir nuolat besikeičianti įmonė

Lietuvos dujininkai paskutinįjį spalio penktadienį mini savo profesinę šventę. "Gal tai tik sutapimas, tačiau Klaipėdoje, tuometiniame Memelyje, dujų fabrikas ėmė veikti panašiu metu - 1861 m. lapkričio 1-ąją. Tad šiemet jau skaičiuojame 151 veiklos metus", - pažintį su AB "Lietuvos dujos" Klaipėdos filialu pradeda jo direktorius Regimantas Nausėda.

Šiuo metu renovuojamame AB "Lietuvos dujos" Klaipėdos filialo administraciniame pastate statybininkai baigia paskutiniuosius apdailos darbus. Nors šiuo metu į vidų patekti galima tik pro tarnybinį įėjimą, koridoriuose tvyro dažų kvapas, tačiau jau dabar matyti, kad statinys pasikeitęs neatpažįstamai.

"Administracinis pastatas nebuvo remontuojamas kelis dešimtmečius", - kalba Regimantas Nausėda, filialo direktorius.

Regimantas Nausėda, AB "Lietuvos dujų" Klaipėdos filialo direktorius.

Vedžiodamas po atsinaujinusį pastatą direktorius pasakoja, kad visi klientai iškilusius klausimus galės sutvarkyti negaišdami laiko. "Informacijos darbuotojas klientą nukreips pagal jo intereso pobūdį. Sieksime, kad visi mūsų interesantai savo klausimus išspręstų kuo operatyviau ir veiksmas vyktų sklandžiai", - viziją dėsto R. Nausėda.

Didžiausi vartotojai - gamyklos

AB "Lietuvos dujos" tiekimo departamento Klaipėdos skyrius administruoja daugiau nei 80 tūkst. sutarčių su gamtinių dujų vartotojais. "Didžiąją mūsų klientų dalį sudaro fiziniai asmenys (buitiniai vartotojai), tačiau jie suvartoja tik nedidelę dalį, apie 10 proc., mūsų paskirstomų gamtinių dujų. Apie 1000 vartotojų sudaro juridiniai asmenys, tai Klaipėdoje veikiančios įvairios pramonės įmonės. Būtent pastarosios ir suvartoja daugiausiai gamtinių dujų", - atskleidė R. Nausėda.

Didžiausių AB "Lietuvos dujos" Klaipėdos filialo partnerių penketukas - AB "Klaipėdos energija", UAB "Neo group", AB "Klaipėdos nafta", UAB "Klaipėdos kartonas", UAB "Orion Global pet".

Iš kairės - šaltkalvis Stasys Žeimys, meistras Remigijus Vitkevičius ir šaltkalvis Virginijus Mažeikis.

Klaipėdos filialas per metus paskirsto 220 mln. kubinių metrų gamtinių dujų. Kaip minėta, tik apie 10 proc. jų tenka buitiniams vartotojams. Klaipėdiečių dujininkų aptarnaujamoje zonoje dujotiekio tinklai siekia apie 1000 km. "Jais paskirstydami dujas galime patenkinti visų gyventojų ir įmonių poreikius net šalčiausią žiemą", - džiaugiasi R. Nausėda.

Šiuolaikinė įranga

90 proc. skambučių į avarinę tarnybą sulaukiama iš fizinių asmenų, gamtines dujas naudojančių maistui gaminti ar būstui šildyti.

"Kasdien po 10-15 kartų gyventojai mums skambina ir praneša informaciją apie juntamą dujų kvapą. Visuomet į tokius iškvietimus būtina reaguoti nedelsiant. Pasitaiko atvejų, kai nuvažiavus į iškvietimo vietą, dujų kvapo šaltinis būna nesusijęs su gamtinių dujų nuotėkiu, tačiau dažniausiai tenka likviduoti didesnius ar mažesnius sutrikimus", - su savo darbo specifika supažindino filialo avarinės tarnybos viršininkas Mindaugas Šimkus.

Evaldas Perkauskas, AB "Lietuvos dujos" Klaipėdos filialo technikos direktorius, paaiškino, kad jo atstovaujama uostamiesčio įmonė viena pirmųjų Lietuvoje ėmė koncentruotis į šiuolaikines informacines technologijas.

Evaldas Perkauskas, technikos direktorius

"Esame įdiegę geografinės informacijos sistemos (GIS) technologiją, kurios dėka dispečerinėje įrengtame ekrane ištisą parą galime matyti savo tinklų techninius parametrus. Taip pat esame įdiegę telemetrijos sistemą, kuri mums padeda kompiuterio monitoriuje stebėti dujų sistemos parametrus, juose esantį slėgį, dujų srautus, kas leidžia spręsti apie galimas sutrikimo ar avarijos vietas. Į bet kurį iškvietimą reaguojame labai operatyviai - Klaipėdos mieste per 10-15 minučių avarinės tarnybos brigada atvyksta į vietą", - pasakoja E. Perkauskas.

Mindaugas Šimkus, avarinės tarnybos viršininkas

Avarinė tarnyba turi visą būtiną, šiuolaikišką įrangą dujų nuotėkio vietai aptikti. Viena jų - tai dujų sudėties analizės prietaisas bei dujų ieškiklis, kuris gali nustatyti dujų nuotėkį net tuomet, kai gamtinių dujų koncentracija ore yra vos 0,0001 proc. Brigada aprūpinta ir trasos ieškikliais, kurie gamtinių dujų vamzdyno vietą gali surasti net ir po žeme, o ją nustatę aptikti dujų nuotėkio vietą. Be minėtų prietaisų įmonėje darbas neįsivaizduojamas.

Įmonė - geidžiamas darbdavys

Nauji Klaipėdos filialo darbuotojai turi ne tik išklausyti specialius kursus, bet ir praktiškai išmokti naudotis avarijų likvidavimo įranga, žinoti, kurią sklendę užsukti, o kurios geriau neliesti. Darbuotojai apmokomi įrengti dujų skaitiklius, dujų katilus, su gamtinių dujų vartojimu susijusią įrangą ir kt. Tam tikslui filiale yra įrengtas specialus paviljonas po atviru dangumi bei mokymo laboratorija.

Įmonės darbuotojai - tai puikiai dirbanti komanda. Komandos subūrimui ir jos veiklos rezultatams užtikrinti reikalinga ugdyti darbuotojų savarankiškumą, inciatyvumą, pareigingumą, skatinti norą tobulėti, pabrėžia filialo vadovas.

Kvalifikacijos kėlimo centro Klaipėdos mokymo skyriaus vadovas Tadas Alūza

Jo teigimu, gamtinių dujų tiekimo versle sudėtinga rasti tiek inžinerinės srities specialistų, tiek kvalifikuotų darbininkų. "Aukštos kvalifikacijos specialisto paieška užtrunka ilgiausiai. Reikiamų darbuotojų atranka gali tęstis nuo mėnesio iki metų. Naujų darbuotojų paiešką ir atranką vykdo AB "Lietuvos dujos" personalo specialistai. Kai kuriais atvejais į pagalbą pasitelkiame ir personalo atrankos įmonės konsultantus. Mūsų bendrovės darbo skelbimai afišuojami spaudoje ir internete. Paskelbus atranką į laisvą darbo vietą, sulaukiame išties daug kandidatų. Turimomis žiniomis, galima daryti išvadą, kad bendrovė yra paklausi darbo rinkoje - žmonės ja pasitiki ir noriai renkasi darbą joje. Džiugina ir seniai dirbančių darbuotojų požiūris į einamas pareigas, atliekamas funkcijas, atsakingumas, noras siekti gerų rezultatų, puikus komandinis darbas", - savo darbuotojus giria R. Nausėda.

Plėtros tempai džiugina

"Lietuvos dujų" Klaipėdos filialo aptarnaujama zona apima Klaipėdos miestą ir rajoną, Kretingos rajoną, Palangos miestą, Jurbarko miestą ir rajoną. "Visoje šioje teritorijoje yra daugiau nei 25 tūkstančiai individualių namų ir iš jų apie 10 tūkstančių dujas naudoja šildymui", - pasakoja R. Nausėda.

Filialo direktoriaus teigimu, 2011 m. ir 2012 m. naujų gamtinių dujų vartotojų prie gamtinių dujų tiekimo tinklų buvo prijungta po 20 proc. daugiau nei ankstesniais metais. "2013 metais planuojame turėti panašų naujų vartotojų augimo procentą. Norinčius kitą šildymo sezoną šildytis dujomis jau dabar kviečiu pateikti paraiškas ir nelaukti pavasario ar vasaros. Tie, kurie naudoja gamtines dujas energetiškai tvarkinguose namuose, yra patenkinti patogiu, ekonomišku, ekologišku kuru, džiaugiasi ir aplinkiniai, kad gali kvėpuoti švariu oru", - šildymo gamtinėmis dujomis pranašumus vardija R. Nausėda.

Pasak jo, Klaipėdos filialas didžiausią plėtrą numato naujai vystomuose gyvenamųjų namų kvartaluose Klaipėdos priemiesčiuose ir aplink Palangą. "Tik ką gavome statybos leidimą ir jau pradedame dujotiekio statybą į Kunkiuose esantį gyvenamųjų namų kvartalą. Taip pat pradedami projektavimo darbai Triušelių gyvenamųjų namų kvartalui dujofikuoti. Vien šiuose dviejuose gyvenamųjų namų kvartaluose pirmaisiais metais pastatysime apie 11 km dujotiekio tinklų. Taip bus sudaryta galimybė prisijungti apie 600 naujų gamtinių dujų vartotojų", - su perspektyvomis supažindina R. Nausėda.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder