Seimūnai linkę pritarti Pelno mokesčio įstatymo pakeitimui

Seimūnai linkę pritarti Pelno mokesčio įstatymo pakeitimui

Po svarstymo Seimas pritarė Pelno mokesčio įstatymo pakeitimui. Seimo pirmininkės Irenos Degutienės siūlymu parlamentarai pritarė ir įstatymo priėmimui taikyti ypatingąją skubą.

Iš 80 parlamentarų už įstatymo priėmimą balsavo 59, prieš - 7, o 24 Seimo nariai susilaikė.

Skaičiuojama, kad dėl siūlomo pelno mokesčio tarifo įšaldymo žemės ūkio įmonėms valstybės biudžetas už 2010 metų mokestinį laikotarpį netektų apie 15 mln. litų, o už 2011 m. mokestinį laikotarpį - apie 30 mln. litų pajamų iš pelno mokesčio.

Siūloma ir įmonių, kurių pajamos iš žemės ūkio veiklos sudaro daugiau kaip 50 procentų, per mokestinį laikotarpį gautų pajamų pelnui palikti 5 proc. pelno mokesčio tarifą.

Iki 2009 m. šios įmonės apskritai buvo atleistos nuo pelno mokesčio. Nuo 2009 metų tiek žemės ūkio veiklą vykdančios įmonės, tiek stambesnę žemės ūkio veiklą pavieniui ar susikooperavus vykdantys gyventojai buvo įtraukti į apmokestinimo atitinkamai pelno ar pajamų mokesčio sistemą ir nustatytas trejų metų pereinamasis laikotarpis, kurio metu laipsniškai didinamas atitinkamo mokesčio tarifas nuo 5 iki 15 procentų.

Kilus iniciatyvoms tokį apmokestinimą atšaukti, diskusijų metu buvo sutarta, kad apmokestinimo sąlygojamas tinkamas apskaitos tvarkymas sudaro sąlygas vertinti realią žemės ūkio subjektų padėtį, todėl buvo susitarta siūlyti "įšaldyti" visų į apmokestinimo pelno arba pajamų mokesčiais sistemą įtrauktų žemės ūkio veikla besiverčiančių subjektų apmokestinimą 5 procentų lygyje, kas buvo užfiksuota Permainų koalicijos ir Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos susitarime.

Tam, kad būtų tiksliau prognozuojamos valstybės biudžeto pajamos iš pelno mokesčio, siūloma nustatyti, kad metinės pelno mokesčio deklaracijos būtų pateikiamos pasibaigus mokestiniam laikotarpiui iki kito mokestinio laikotarpio birželio 1 dienos. Šio mokesčio sumokėjimo terminą siūloma palikti tą patį - spalio 1 d.

Už 2010 metais prasidėjusį mokestinį laikotarpį žemės ūkio veiklą vykdančių vienetų apmokestinamasis pelnas apmokestinamas taikant 10 procentų pelno mokesčio tarifą.

Pajamos iš žemės ūkio veiklos apima iš žemės ūkio produktų gamybos gaunamas pajamas, iš paslaugų žemės ūkiui teikimo, geros agrarinės ir aplinkosauginės žemės būklės palaikymo gaunamas pajamas.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder