Seimo vadovė neigiamai vertina siūlymą gyventojų sąskaitas atverti mokesčių inspektoriams
"Gavus informaciją ją reikia apdoroti, apdorojus informaciją, ją reikia įvertinti, ir atitinkamai, jeigu jinai atguls į Mokesčių inspekcijos stalčius, tai naudos nebus, bus tik išlaidos. Jeigu bus tokia didelė patikros sistema, (...) tai tikrai nėra pakankamai didelė suma, darbo apimtys bus labai didelės patikrinti, ir administravimo kaštai, mano nuomone, bus ženkliai didesni už naudą. Todėl visada prieš darant veiksmą reikia įvertinti, kokia bus nauda", - interviu "Žinių radijui" sakė Seimo vadovė.
L. Graužinienė taip pat prognozavo, kad tokiu atveju žmonės bankuose nebelaikys pinigų, suaktyvės atsiskaitymai grynaisiais pinigais, išaugs nusikalstamumas.
"Žmonės (pinigus) išsiims iš banko, nenorėdami, kad jiems reikėtų vaikščioti į Mokesčių inspekciją, aiškintis kodėl ir kaip pas juos yra pinigų. Tokiu atveju padaugės ir galbūt kitų dalykų ir nusikalstamos veikos (...)", - dėstė politikė.
L. Graužinienės teigimu, yra ir kitų priemonių kovoti su šešėline ekonomika, o naująjį siūlymą vadino "nelabai efektyviu".
"Arba ta suma turi būti ženkliai didesnė ir turime, pirmiausia, pradėti nuo didelių sumų, kurios tikrai kelia įtarimą. Pirmiausia, tai reikia nors vieną bylą, kuri yra iškelta, atvesti iki teigiamo rezultato. Tokių atvejų yra labai mažai, kada finansiniai patikrinimai, finansinės bylos pasiekia tikslą. Padarykime tokią ribą, kurioje tikrai galime pasiekti rezultatą, jeigu ten yra abejotinos pinigų srautų sumos. O čia aš manau, kad tai yra per maža suma ir ne tos priemonės, nes tai gąsdina žmones. Kitas dalykas - administravimo kaštai bus daug brangesni, bus labai brangus procesas ir naudos galutiniame rezultate valstybė neturės", - neabejojo L. Graužinienė.
ELTA jau skelbė, kad, siekdama kovoti su šešėliu, Finansų ministerija siūlo, jog gyventojų sąskaitos būtų prieinamos VMI.
Jei tam pritars Vyriausybė, komerciniai bankai inspekcijai automatiškai teiks duomenis apie daugiau kaip penkis tūkstančius eurų sąskaitoje metų pabaigoje turinčius gyventojus. Laisvosios rinkos specialistai tokius ketinimus kritikuoja.
Savo ruožtu VMI teigia, kad finansų rinkos dalyvių pateikta standartizuota informacija mokesčių inspektoriams neleis matyti sąskaitų išklotinių, kasdienių pirkinių, bus kruopščiai saugoma ir netrukdys sąžiningų mokėtojų.
Rašyti komentarą