Seimas pritarė po svarstymo Gyventojų turto deklaravimo įstatymo pakeitimui. Įstatymo projektu siūloma papildyti gyventojų, privalančių deklaruoti turtą sąrašą, įtraukiant kredito įstaigų tarybų ir valdybų narius, administracijų vadovus, administracijų vadovų pavaduotojus, viešosios informacijos rengėjų ir (ar) skleidėjų tarybų ir valdybų narius, vadovus, jų pavaduotojus, vyriausiuosius redaktorius, jų pavaduotojus, redaktorius, jų pavaduotojus ir jų šeimos narius.
Šiems gyventojams, vengiant pateikti deklaracijas, taip pat laiku arba iš viso jų nepateikus, neteisingai nurodžius duomenis, siūloma numatyti administracinę ar baudžiamąją atsakomybę.
Kaip teigiama aiškinamajame rašte, pataisomis siekiama sukurti efektyvesnį teisinį nepagrįsto praturtėjimo kontrolės mechanizmą, atsižvelgiant į tai, kad komercinių bankų veikla ir visuomenės informavimo priemonių sritis yra problemiškos sritys, kuriose turi būti didinamas skaidrumas. Gyventojų turto deklaravimo įstatymo pataisoms po svarstymo pritarė 53 Seimo nariai, prieš balsavo 2, susilaikė 22.
Seimui pritarus parlamentaro Edmundo Pupinio pataisai, numatoma įstatyme įtvirtinti, kad "asmenys, nors kartą įgiję prievolę įstatymų nustatyta tvarka deklaruoti turtą, prievolę deklaruoti turtą įgyja nuolat". Pasak Seimo nario, numačius valstybėje nuosekliai pereiti prie visuotinio turto bei pajamų deklaravimo, vieną kartą deklaravusius asmenis neverta išbraukti iš deklaruojančiųjų sąrašo, nes toks reglamentavimas taip pat sudarytų prielaidas sukurti efektyvesnį teisinį nepagrįsto praturtėjimo kontrolės mechanizmą.
Dabartinis teisinis reguliavimas nenumato prievolės turtą deklaruoti komercinių bankų tarybų ir valdybų nariams, administracijų vadovams, administracijų vadovų pavaduotojams ir jų šeimos nariams ir visuomenės informavimo priemonių tarybų ir valdybų nariams, vadovams, jų pavaduotojams, vyriausiesiems redaktoriams, jų pavaduotojams, redaktoriams, jų pavaduotojams, LRT tarybos nariams ir jų šeimos nariams.
Rašyti komentarą