Anot ekonomisto, mažiausias pajamas gaunantys gyventojai turi nemažai atidėtų finansų poreikių ir mažiau įsipareigojimų bankams, todėl padidėjęs MMA teigiamai paveiktų vartojimo augimą.
G. Nausėdos teigimu, MMA didinimas šiuo metu nebėra didžiausia grėsmė finansų stabilumui, o jos kėlimą viešojo sektoriaus darbuotojams bent dalinai padengtų papildomos įplaukos iš gyventojų pajamų mokesčio.
SEB skaičiavimais, MMA Lietuvoje šiuo metu yra mažiausias iš visų trijų Baltijos šalių (290 eurų Lietuvoje, 320 eurų Latvijoje, 355 eurai Estijoje), o vidutinis darbo užmokestis (bruto) taip pat žymiai atsilieka nuo kaimyninių šalių (682 eurai Lietuvoje, 762 eurai Latvijoje ir 1023 eurai Estijoje). G. Nausėdos teigimu, MMA pakėlus iki Latvijos lygio, kiti atlyginimai taip pat ūgteltų ir susilygintų su rodikliais Latvijoje.
G. Nausėda taip pat įsitikinęs, kad be valdančiųjų šiemet numatyto MMA didinimo iki 1035 litu (300 eurų), 2015 m. įmanomas dar vienas nuosaikus MMA padidėjimas.
"Jei finansinė situacija nesikomplikuos ar nebus įvesta daugiau Rusijos sankcijų (...), įmanomas padidinimas nuo 300 iki 315 eurų", - teigė G. Nausėda.
Rašyti komentarą