Paslaugos teikėjai tikina, kad maišų gyventojams gali duoti, kiek tik širdis geidžia, bet patys gyventojai turėtų atvažiuoti ir pasiimti, nes šiukšles išvežantys vairuotojai esą negali atspėti, kiek kam ko reikia.
Pasiima kelis - palieka vieną
Į "Vakarų ekspreso" redakciją kreipėsi Labrenciškės gyventoja Valentina. Moteris sakė esanti uoli rūšiuotoja, todėl jai pikta, kad tam reikalinga infrastruktūra dar labai šlubuoja.
"Mūsų namas yra dviejų galų - viename gyvena keturių asmenų šeima, kitame - mano ir dukros šeimos. Visam mūsų namui paskyrė tik vieną antrinėms žaliavoms skirtą konteinerį. Į jį dedame stiklą ir į specialų maišą sukištą plastiką bei popierių. Tik bėda ta, kad tą maišą greitai pripildome, tad turime naudoti savo šiukšlių maišus, kuriuos statome tiesiog prie konteinerio", - pasakojo moteris.
Ji įsitikinusi, kad verslą iš antrinių žaliavų darančios įmonės turėtų aprūpinti gyventojus reikiamu maišų kiekiu, kad šiems nereikėtų išleisti papildomų pinigų šiukšlių maišams įsigyti.
"Viskas baigsis tuo, kad žmonės neberūšiuos ir sugrius visas reikalas. Juk jeigu vairuotojas mato, kad prie antrinių žaliavų konteinerio dar stovi keli prikrauti maišai, tegul ir palieka tiek pat tuščių maišų. Vadinasi, čia gyvenantys žmonės tiek prirenka. Bet ne - visada palieka tik vieną. O pastarąjį kartą paliko kažkokį prismirdusį - taip pikta pasidarė, kad net rūšiuoti nebesinori" , - kalbėjo Labrenciškės gyventoja.
Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC) atstovai taip pat sakė ne kartą pastebėję, kad individualių namų gyvenvietėse šalia rūšiavimo konteinerių stovi ne vienas pripildytas maišas. Tad akivaizdu, kad ši problema aktuali ne tik poniai Valentinai.
Jei reikia - duos
Antrinių žaliavų konteinerius mieste aptarnaujančios bendrovės "Specialus autotransportas" generalinis direktorius Laimonas Žemaitis tikino negirdėjęs, kad būtų poreikis gauti papildomų maišų antrinėms žaliavoms.
"Bent jau manęs tokia informacija nepasiekė. Yra išvestas vidurkis, kad vežant kas antrą savaitę standartinei šeimai turėtų pakakti vieno maišo. Nebent daugiau antrinių žaliavų susikaupia po įvairių švenčių. Visgi, jei toks poreikis yra, žinoma, mes galime duoti ir daugiau maišų. Tik kaip žinoti - kuriam gyventojui jų reikia? Informaciją labai sunku suvaldyti", - sakė L. Žemaitis.
Tad, pasak jo, būtų logiškiausia, kad patys gyventojai atvyktų į bendrovę "Specialus autotransportas" ir pasiimtų papildomus maišus.
"Tačiau atvykus reikėtų patvirtinti, kad jie gyvena konkrečioje gyvenvietėje, kad nepradėtų važiuoti visi, kas tik nori veltui gauti šiukšlių maišų", - šypsojosi L. Žemaitis.
O poniai Valentinai esą logiškiausia būtų paprašyti dar vieno antrinių žaliavų konteinerio.
"Papildomas antrinių žaliavų konteineris šio namo gyventojams nieko nekainuotų, o jie būtų garantuoti, kad antrinės žaliavos jiems visada tilps", - kalbėjo įmonės vadovas.
Suskaičiuota, kad iš viso Klaipėdoje individualių namų gyventojams reikės išdalinti 4 tūkst. antrinių žaliavų konteinerių. Procesas dar tik įsibėgėjęs - šia paslauga dabar gali naudotis tik ketvirtadalis nuosavuose namuose gyvenančių klaipėdiečių.
"Likusiems konteinerius planuojame išdalinti per 2015 metus", - žadėjo L. Žemaitis.
KRATC atstovai priminė, kad nuo spalio 1 d. vėl bus sugrįžta prie grafiko, kai buitinių atliekų konteineriai išvežami tik kas antrą savaitę. Todėl akcentuojama, kad tik rūšiuojantys gyventojai gali būti garantuoti, jog buitinių atliekų konteineriai nebus perpildyti.
Rašyti komentarą