Lietuvos pramonininkų konfederacijos garbės prezidentas Rimvydas Jasinavičius „Žinių radijo“ laidoje „Verslo pozicija“ teigė, kad švietimo sistema dar serga užkratu iš tarybinių laikų, kad darbą turi kažkas duoti.
„Aš suprantu verslumą, kaip gebėjimą pastebėti trūkstamą šaltinių poreikį ir mokėti sukurti šaltinį, kuris sukurs sukurs bei realizuos tuos šaltinius ir iš jų gaus pajamų. Jeigu trūksta darbo - sukurk darbo vietą ir turėsi darbo. Švietimo sistema dar serga tuo užkratu iš tarybinių laikų, kad darbą turi kažkas duoti, valdžia ar dar kas nors. Mes ugdom visą plejadą specialistų, kurie faktiškai yra „darbgaviai“.
Pasak profesoriaus, jie nori gauti paruoštą darbo vietą, į kurią jau įdėta daug lėšų, daug išmonės. Jie nori gauti tą darbą, jie tik vykdys tam tikras funkcijas ir gaus tam tikrą algą.
„Visuomenė vystosi, lavėja. Verslumo gebėjimų, ypač jaunimo tarpe, gausėja. Tačiau procesas vyksta per lėtai. Daug yra kalbų, kad verslumo gebėjimus reikėtų ugdyti jau mokykloje. Tačiau tas procesas dar neišlipa iš pradinės savo stadijos - kalbų lygio“, - sakė profesorius R. Jasinavičius.
Laida „Verslo pozicija“ transliuojama pirmadieniais 8.05 val.
Rašyti komentarą