Premjeras: visi urėdijų darbuotojai, išskyrus vadovus, išsaugos savo darbo vietas
Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad sprendimas sujungti miškų urėdijas buvo priimtas siekiant užtikrinti ekonomiškai stabilų ir gyvybingą valstybinių miškų ūkį, efektyvesnę ir skaidresnę urėdijų veiklą ir, svarbiausia, kurti didesnę grąžą ir naudą valstybei ir jos žmonėms.
Vyriausybės vadovo teigimu, visi urėdijų darbuotojai, išskyrus vadovus (urėdus), po šių įmonių sujungimo išsaugos savo darbo vietas.
Šie pokyčiai leis iš esmės nemažinant miškuose dirbančių specialistų skaičiaus padidinti jų atlyginimus, kurie šiuo metu yra nekonkurencingi Lietuvos ir kaimyninių Europos Sąjungos valstybių kontekste.
Aplinkos viceministras Martynas Norbutas planuoja, kad urėdijų sujungimas į vieną valstybės įmonę ir jos veiklos optimizavimas ateityje leis kasmet sutaupyti 13 mln. eurų.
„Jau esame sutarę, kad centrinė Valstybinių miškų urėdijos būstinė bus įkurta Panevėžio rajone, o teritoriniu pagrindu veiks 26 padaliniai – urėdijos. Po pertvarkos dar labiausiai sustiprės girininkijos – smulkiausias, bet svarbiausias miškininkavimo vienetas, sumažės joms priskirtų administracinių funkcijų“, – sako M. Norbutas.
Diskusijos dėl reformos artimiausiu metu persikels į kiekvieną iš 42 dabartinių urėdijų. Miškininkai raginami įsitraukti į urėdijų pertvarkos procesą, aktyviai teikti pasiūlymus ir išsiaiškinti visus rūpimus klausimus – taip siekiama surasti visiems priimtiniausią sprendimą ir pasiekti geriausių rezultatų.
Po pertvarkos Valstybinių miškų urėdija bus atsakinga už kompleksinę miškų ūkio veiklą valstybiniuose miškuose, miško kelių priežiūrą ir taisymą, bendrą valstybinę miško priešgaisrinės apsaugos sistemą. Ši valstybės įmonė diegs pažangias miškų įveisimo, atkūrimo, apsaugos, tvarkymo ir miško išteklių naudojimo technologijas. Miškininkai galės atlikti daugiau gamtotvarkinių darbų ir taip dar labiau puoselės mišką.
Rašyti komentarą