Tokią poziciją Ministras Pirmininkas išsakė, komentuodamas parlamentaro Gintaro Songailos siūlymą, kuriuo MMA kasmet būtų nustatoma atsižvelgiant į vidutinę mėnesinę algą ir negalėtų būti mažesnė nei 50 proc. vidutinės algos.
"Minimali alga yra derinama su Trišalės tarybos partneriais, ir tokios diskusijos tęsiasi, ypač tokiais nelabai ramiais ekonomikos laikais, esant neišspręstoms euro zonos problemoms. Visi socialiniai partneriai sutarėme, kad neatsargūs sprendimai, susieti su minimalia alga, gali turėti ir kenksmingų pasekmių, tą rodo ir Lietuvos mokslininkų tyrimai, kurie mums Vyriausybėje yra gerai žinomi, galbūt jie mažiau žinomi Seime", - ketvirtadienį interviu "Žinių radijui" sakė Vyriausybės vadovas.
Premjero teigimu, daugelyje išsivysčiusių šalių minimali alga, palyginti ją su vidutine alga, yra mažesnė nei Lietuvoje, o 50 proc. vidutinės algos MMA nesiekia nė vienoje valstybėje.
"Eurostat" praėjusių metų duomenys rodo, kad Lietuvoje santykis minimalios algos su vidutine alga viršija 42 proc., ir Lietuva yra tarp tų Europos Sąjungos (ES) valstybių, kurios pagal tokį santykį yra pirmajame dešimtuke. Tuo tarpu yra nemažai valstybių, kuriose šis santykis yra žymiai mažesnis. Pavyzdžiui, JAV toks santykis siekia tik 32 proc., bet nėra nė vienos valstybės iš tos statistikos, kurią mes turime, kur minimali alga siektų 50 proc. vidutinės algos. Šiuo atžvilgiu toks įstatymas, kurį pasiūlė Seimo narys, prasilenktų su bet kokia realybe, kuri egzistuoja tose šalyse, į kurias mes norėtume lygiuotis", - pabrėžė Premjeras.
Šiuo metu minimali mėnesinė alga, neatskaičius mokesčių, Lietuvoje siekia 800 litų. Profesinių sąjungų atstovai reikalauja ją padidinti bent iki 900 litų. Premjeras A. Kubilius yra pareiškęs, kad 2012 metų viduryje MMA būtų galima padidinti iki 850 litų.
Rašyti komentarą