Pašto ženkluose – Raudonosios knygos retenybės

Pašto ženkluose – Raudonosios knygos retenybės

Lietuvos paštas, tęsdamas pašto ženklų serijos „Lietuvos raudonoji knyga“ leidybą, pristato retas ir nykstančias faunos rūšis. Naujuose išleidžiamuose pašto ženkluose pavaizduotos į Lietuvos raudonąją knygą įrašytos dvi graužikų rūšys. Pašto ženklai pasirodys apyvartoje šį šeštadienį, balandžio 8 dieną.

Naujuosius pašto ženklus iš serijos „Lietuvos raudonoji knyga“ sukūrė dailininkė Inesa Gervė. Juose pavaizduotos dvi itin retos graužikų rūšys – ąžuolinė miegapelė ir beržinė sicista. Kiekvieno pašto ženklo nominalas – 0,42 euro, tiražas – po 150 tūkst. egzempliorių.   

„Laikydamiesi tradicijos per filateliją atkreipti dėmesį į mūsų krašte retas ir nykstančias gyvūnų, augalų bei grybų rūšis jau kelintus metus leidžiame tęstinę pašto ženklų seriją „Lietuvos raudonoji knyga“. Pašto ženkluose vaizduojamos į Raudonąją knygą įrašytos laukinės faunos ir floros retenybės; tai – ir vienas iš būdų pristatyti Lietuvos gamtos unikalumą“, – teigė Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Rasa Kruopaitė-Lalienė.

Su šiais pašto ženklais apyvartoje pasirodys ir pirmosios dienos vokas. Pašto korespondencija, apmokama naujaisiais pašto ženklais, šeštadienį Vilniaus centriniame pašte bus antspauduojama pirmosios dienos datos spaudu.

Į Lietuvos raudonąją knygą įrašytas graužikų būrio žinduolis – ąžuolinė miegapelė (lot. Eliomys quercinus) – yra retai Vidurio ir Šiaurės Europoje aptinkama rūšis. Žinoma tik viena šio graužiko radavietė Lietuvoje – Perlojos girininkijoje (Varėnos r.), kur 1957–1959 m. šios rūšies miegapelių aptikta paukščiams iškeltuose inkiluose. 

Beržinė sicista (lot. Sicista betulina) – šoklinių (Dipodidae) šeimos smulkus graužikas su ilga plaukuota uodega. Pirmą kartą Lietuvoje buvo aptikta 1993 metais Nemuno žemupio pakraščiuose.

Į Lietuvos raudonąją knygą yra įrašytos 766 retos ir nykstančios augalų, gyvūnų bei grybų rūšys. Tarp jų 23 – žinduolių, 80 – paukščių, 123 – vabzdžių, 220 – žiedinių augalų, 93 – samanų, 112 – grybų, 63 – kerpių ir kt.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder