Už tokį Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pakeitimo projektą ketvirtadienį balsavo 85, prieš buvo vienas, susilaikė 4 Seimo nariai.
Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Kristina Miškinienė pasidžiaugė, kad šiuo įstatymu buvo atkurti teisėti piliečių lūkesčiai.
Tai, kad bus atstatytas socialinis teisingumas ir žmonės neturės vaikščioti į darbą sirgdami, akcentavo ir Seimo narys Petras Čimbaras.
Parlamentaras Linas Balsys mano, kad ligos pašalpų padidinimas turės ekonominį efektą, nes daugiau kainuoja ligų komplikacijų gydymas.
Skeptiškai vertindamas ligos pašalpos atstatymą konservatorius Rimantas Jonas Dagys tvirtino, kad pašalpų mokėjimas iš "Sodros" reiškia, kad yra atimami pinigai iš pensininkų, kurie, jo nuomone, ateityje gaus mažesnes pensijas.
Nuo 2009 m. gegužės 1 d. iš Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto lėšų nuo trečiosios iki septintosios (įskaitytinai) laikinojo nedarbingumo dienos buvo mokama 40 proc., o nuo aštuntosios laikinojo nedarbingumo dienos - 80 proc. pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio ligos pašalpa.
Įstatymo pataisos įsigalios 2015 m. sausio 1 d. Naujos įstatymo nuostatos bus taikomos asmenims, tapusiems laikinai nedarbingiems po šio įstatymo įsigaliojimo. Asmenims, tapusiems laikinai nedarbingiems iki šio įstatymo įsigaliojimo, ligos pašalpos neperskaičiuojamos ir bus mokamos iki šio įstatymo įsigaliojimo nustatyta tvarka.
Rašyti komentarą