Nori užsidirbti namie? Rask naivesnį už save

Nori užsidirbti namie? Rask naivesnį už save

„Sun­kus dar­bas tau ne drau­gas?“, „Tin­gi išei­ti iš na­mų?“ – pro­vo­kuo­ja dar­bo pa­siū­ly­mas už­siim­ti „in­for­ma­ci­jos par­da­vi­mo vers­lu“. In­ter­ne­te ap­stu dar­bo, ku­riam te­rei­kia kom­piu­te­rio ir in­ter­ne­to, pa­siū­ly­mų. Dar­bo pliu­sais „darb­da­viai“ va­di­na tai, kad dirb­si neo­fi­cia­liai, be jo­kių mo­kes­čių. Per mė­ne­sį ža­da­ma iki 2000 li­tų. Šis vers­las jau at­si­dū­rė Vals­ty­bi­nės mo­kes­čių ins­pek­ci­jos spe­cia­lis­tų aki­ra­ty­je.

Vie­šo­ji ver­si­ja

In­ter­ne­ti­nių skel­bi­mų po­rta­las. Dar­bo pa­siū­ly­mai: „dar­bas in­ter­ne­tu, kom­piu­te­riu, na­mie, lais­vu gra­fi­ku, pa­pil­do­mas dar­bas“. Ga­li­ma dirb­ti bet ku­rio­je Lie­tu­vos vie­to­je, nė­ra am­žiaus ri­bos. Siū­lo­ma tuo už­siim­ti moks­lei­viams ir stu­den­tams, na­mų šei­mi­nin­kėms.

Pa­siū­ly­mus vie­ni­ja pa­pras­tu­mas: aiš­ki­na­ma, jog rei­kia tik kom­piu­te­rio, in­ter­ne­to ry­šio, vei­kian­čio elekt­ro­ni­nio pa­što ad­re­so ir bent mi­ni­ma­lių kom­piu­te­ri­nio raš­tin­gu­mo įgū­džių. Dar­bui ne­rei­ka­lin­ga nei pa­tir­tis, nei iš­si­la­vi­ni­mas. Dar­bas – neo­fi­cia­lus, jo­kių mo­kes­čių.

Dar­bą siū­lan­tys as­me­nys ti­ki­na, jog per mė­ne­sį lais­vai ga­li­ma už­si­dirb­ti 1000-2000 li­tų, pri­klau­so­mai nuo pa­stan­gų ir lai­ko, pra­leis­to prie kom­piu­te­rio. Smul­kes­nės de­ta­lės apie dar­bą pa­tei­kia­mos ap­ta­kiai ar­ba kvie­čia­ma su­si­siek­ti elekt­ro­ni­niu pa­štu.

Pirk va­do­vė­lį

Pa­ra­šau „darb­da­viams“. Iš lė­to ima aiš­kė­ti bū­si­mo dar­bo pie­ši­nys.

No­rint pra­dė­ti, pir­miau­sia rei­kia įsi­gy­ti elekt­ro­ni­nį va­do­vė­lį. Ja­me bū­sian­ti vi­sa in­for­ma­ci­ja, kaip už­dirb­ti. Skir­tin­gi žmo­nės va­do­vė­lį par­da­vi­nė­ja nuo 16 iki 35 li­tų.

„Va­do­vė­lis yra par­da­vi­mų prie­mo­nė, be jo ne­vyk­tų par­da­vi­mai. Kuo pi­giau par­duo­di va­do­vė­lį, tuo la­biau žmo­nės per­ka“, – spe­ci­fi­ką aiš­ki­na vie­na dar­bo siū­ly­to­ja.

Kai nu­si­per­ki va­do­vė­lį, rei­kia štur­muo­ti in­ter­ne­ti­nius skel­bi­mų po­rta­lus ir už sa­vo no­ri­mą su­mą ieš­ko­ti pir­kė­jų (ar nai­vuo­lių), ku­rie tą pa­čią kny­gą įsi­gy­tų. Už­dar­bis – pi­ni­gai už va­do­vė­lį. Taip ra­tas už­si­su­ka iš nau­jo... Toks esąs „in­for­ma­ci­jos par­da­vi­mo vers­las“.

„Sis­te­ma yra ge­rai iš­dirb­ta. Maž­daug iš 10 as­me­nų, at­si­lie­pu­sių­jų į skel­bi­mą, apie 3 – 5 įsi­gy­ja in­for­ma­ci­ją“, – pa­ti­ki­na „darb­da­viai“ (čia ir ki­to­se ci­ta­to­se „darb­da­vių“ kal­ba ne­tai­sy­ta).

Anot jų, kny­ga at­si­pirks vos tik pra­dė­siu. Per die­ną dar­bui už­teks skir­ti 1-3 va­lan­das, o pi­ni­gai pa­tys plauks į są­skai­tą.

„Ga­ran­ti­ja 98 pro­cen­tai, kad šį dar­bą plė­to­si­te ir to­liau, nes dir­bant apie 2 va­lan­das į die­ną už­dar­bis nuo 20 iki 60 Lt į die­ną“, – gun­do ma­ne to­liau. „Dirb­da­ma šį dar­bą mi­li­jo­no neuž­si­dirb­si­te, ta­čiau ma­žiau­siai 1500-2000 Lt per mė­ne­sį gau­si­te“, – pa­ti­ki­na ki­ta.

Ne­te­ku­si kant­ry­bės dėl dau­gy­bės klau­si­mų vie­na siū­ly­to­ja pra­trūks­ta: „Es­mė yra – NEP­RAS­TUM­TI VA­DO­VĖ­LIO, O UŽ­DIRB­TI IR SU­TEIK­TI KI­TAM TO­KIĄ PAT GA­LI­MY­BĘ!!! Taip, skel­bi­mų to­kių gan daug, bet jei jie iš­pla­ti­na­mi la­bai ge­rai, tai jo­kios kon­ku­ren­ci­jos bent jau aš ne­jau­čiu“.

Pi­ni­gai per­pil­dys są­skai­tą

Tap­ti „in­for­ma­ci­nės im­pe­ri­jos“ sa­vi­nin­ku in­ter­ne­te kvie­čia Ro­land B. Spe­cia­liai su­kur­ta­me tink­la­raš­ty­je vy­ras aiš­ki­na, jog už 249 li­tus įsi­gi­jus jo elekt­ro­ni­nę kny­gą fi­nan­si­nių pro­ble­mų ne­be­liks.

„Aš ga­liu ta­ve iš­mo­ky­ti pra­dė­ti to­kį vers­lą, o tai­po­gi ap­mo­ky­ti, kaip ga­li­ma tap­ti tur­tin­gu, bei su­kaup­ti di­de­lius tur­tus sa­vo gy­ve­ni­me; ka­dan­gi pa­ts jau pi­ni­gų tu­riu pa­kan­ka­mai, ir pra­ktiš­kai ga­liu ne­be­dirb­ti. Už ma­ne dir­ba ma­no vers­lai bei in­ves­ti­ci­jos“, – prie­žas­tis, ko­dėl da­li­ja­si pa­tir­ti­mi, var­di­ja Ro­land B.

Jis pa­tei­kia at­sa­ky­mus į daž­niau­sius klau­si­mus: „Kiek ga­lė­siu už­dirb­ti pi­ni­gų? – pa­klau­si. Ma­no at­sa­ky­mas toks: pa­si­ruošk sa­vo ban­ko są­skai­tą pri­pil­dy­ti tiek ku­piū­rų, kiek tik jų ten tilps. Pa­ža­du – tu jau nie­ka­da ne­žiū­rė­si į pi­ni­gus taip, kaip žiū­ri da­bar, ir kaip į juos žiū­ri vi­si varg­šai žmo­nės pa­sau­ly­je“.

Neįž­vel­gia dar­bo san­ty­kių

Vals­ty­bi­nės dar­bo ins­pek­ci­jos (VDI) tei­si­nin­kai in­ter­ne­te vie­ši­na­muo­se dar­bo pa­siū­ly­muo­se neįž­vel­gia dar­bo san­ty­kių, to­dėl skel­bi­mų ne­ver­ti­na.

„Iš skel­bi­mų tu­ri­nio ma­ty­ti, kad siū­lo­ma veik­la bei ža­da­mos pa­ja­mos ne­pa­ten­ka į dar­bo san­ty­kių api­brė­ži­mą: skel­bi­mą pa­tal­pi­nęs as­muo ža­da at­ly­gį už tam tik­rus veiks­mus. Jis neį­si­pa­rei­go­ja teik­ti dar­bi­nių už­duo­čių, be to, pa­na­šu, kad vyk­dant siū­lo­mą veik­lą su­bor­di­na­ci­ja, bū­ti­na dar­bo san­ty­kiams, neat­si­ran­da, t. y. nė­ra dar­bo draus­mės ele­men­to“, – tei­si­nin­kų at­sa­ky­mą pa­tei­kė VDI Ko­mu­ni­ka­ci­jos sky­riaus ve­dė­ja Gab­rie­lė Ba­nai­ty­tė.

Ins­pek­ci­jos at­sa­ky­me aiš­ki­na­ma, jog dar­bo san­ty­kiai tarp dar­buo­to­jo ir darb­da­vio at­si­ran­da ta­da, kai dar­buo­to­jo veik­la tu­ri Dar­bo ko­dek­se nu­ro­dy­tus dar­bo su­tar­ties po­žy­mius.

Pre­kiau­to­jai – mo­kes­čių ins­pek­ci­jos aki­ra­ty­je

Šiau­lių ap­skri­ties vals­ty­bi­nė mo­kes­čių ins­pek­ci­ja (AV­MI) ki­tos nuo­mo­nės. Ins­pek­to­riai pa­žy­mi, kad as­me­nims, elekt­ro­ni­nė­je erd­vė­je vyk­dan­tiems tęs­ti­nę ko­mer­ci­nę veik­lą, ga­lio­ja tos pa­čios tai­syk­lės kaip ir ki­ta­me vers­le.

„Konk­re­čiai pa­teik­tu at­ve­ju gy­ven­to­jas tu­ri re­gist­ruo­ti in­di­vi­dua­lią veik­lą pa­gal pa­žy­mą ir per mo­kes­ti­nį lai­ko­tar­pį (iki ki­tų me­tų ge­gu­žės 1 die­nos) gau­tas in­di­vi­dua­lios veik­los pa­ja­mas dek­la­ruo­ti“, – paaiš­ki­na Kont­ro­lės de­par­ta­men­to di­rek­to­rė, at­lie­kan­ti Šiau­lių AV­MI vir­ši­nin­ko funk­ci­jas, Zo­nė La­pie­nė.

Šiuo me­tu ins­pek­ci­jos spe­cia­lis­tai vyk­do pro­jek­tą „Elekt­ro­ni­nė pre­ky­ba“ – ana­li­zuo­ja ša­ly­je vei­kian­čių in­ter­ne­ti­nių sve­tai­nių, skel­bi­mų, tu­ri­nį, in­ter­ne­te vyk­do­mus auk­cio­nus. Tik­ri­na elekt­ro­ni­nes par­duo­tu­ves, ar jo­mis be­si­nau­do­jan­tys as­me­nys vei­kia le­ga­liai ir mo­ka mo­kes­čius vals­ty­bei.

So­li­džios bau­dos

Z. La­pie­nė at­krei­pia dė­me­sį, jog at­si­tik­ti­niai san­do­riai in­ter­ne­te, ku­riuo­se nė­ra tęs­ti­nės (vers­lo) veik­los ele­men­tų, pa­vyz­džiui: trans­por­to prie­mo­nės par­da­vi­mas, būs­to nuo­ma, pa­vie­niai at­ve­jai, kai gy­ven­to­jas pa­gal skel­bi­mą in­ter­ne­te par­duo­da sa­vo as­me­ni­nius daik­tus (ne­be­ne­šio­ja­mus dra­bu­žius, ba­tus ir pa­na­šius), in­di­vi­dua­lios veik­los vyk­dy­mu ne­lai­ko­mi.

„Pikt­nau­džiau­jan­čius as­me­nis spe­cia­lis­tai ste­bi, iden­ti­fi­kuo­ja ir su­skai­čiuo­ja ne­su­mo­kė­tus mo­kes­čius bei pa­ski­ria so­li­džias bau­das. Pro­jek­to spe­cia­lis­tų aki­ra­ty­je yra ir jū­sų pa­mi­nė­ti pa­vyz­džiai“, – sa­kė Z. La­pie­nė.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder