"NordBalt" kabelis atsidūrė marių dugne

"NordBalt" kabelis atsidūrė marių dugne

Lietuvos ir Švedijos elektros sistemas sujungsiančio "NordBalt" kabelio atkarpa ketvirtadienį pradėta tiesti Kuršių marių dugnu. Tai - vienas sudėtingiausių projekto darbų.

Praėjusių metų rudenį marių dugne buvo pakloti specialūs vamzdžiai, per kuriuos į kitą krantą - Alksnynę - ir bus traukiamas 13 cm skersmens kabelis. Šie darbai ketvirtadienį prasidėjo Kairių gatvės pašonėje.

"Iš anos pusės per marių dugną einančiais vamzdžiais jau nutiestas trosas, prie jo bus prijungtas kabelis. Per 6-8 valandas speciali traukimo mašina jį nutemps į kitą krantą.

Tai sudėtingas procesas, jau vien dėlto, kad kabelis daug sveria", - apie darbą pasakojo jį vykdančios kompanijos ABB statybų vadovas Tomas Gaučas.

Vamzdžiai marių dugne atsidūrė pasitelkus horizontaliojo gręžimo technologiją, jie yra 17 metrų gylyje todėl neabejojama, kad tai bus itin gera apie pusantro kilometro ilgio kabelio apsauga.

Iš Švedijos atgabento 1800 metrų ilgio kabelio ritė sveria net 63 tonas. Nutiestas marių dugnu toliau jis bus tiesiamas iškastose tranšėjose iki kopų ir ten bus sujungtas su jūros dugne jau esančia atkarpa.

Jūroje kabelis tiesiamas kiek kitokiu būdu - jis iš specialaus laivo gula į dugną į jį įkasamas aukšto spaudimo vandens srove.

"Iš viso šiuo metu jūroje nutiesta 250 kilometrų kabelio, liko dar apie 150 km.

Lietuvoje ir Švedijoje jau statomos aukštos įtampos nuolatinės srovės keitikliai. Visi darbai vyksta pagal grafiką", - teigė Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus "Litgrid" valdybos narys ir Strateginės infrastruktūros departamento direktorius Karolis Sankovski.

Keitikliai - Lietuvos pusėje tai bus transformatorinės pastotės Kiškėnuose - ir bus galutiniai jungties taškai. Šalia Klaipėdos esančioje pastotėje rekonstrukcijos darbai jau įsibėgėjo.

Pagal planus, visi "NordBalt" darbai bus baigti 2015-ųjų pabaigoje, vėliau seks sistemos bandymai, o elektros tiekimas ja bus pradėtas 2016 metų pradžioje.

Beveik 2 milijardų litų vertės projektu siekiama išplėsti prekybą tarp Baltijos ir Šiaurės šalių elektros rinkų bei padidinti elektros tiekimo saugumą abiejose rinkose. Trečdalį projekto išlaidų padengs Lietuva ir Švedija, likusią dalį - Europos Sąjunga.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder