"Už prekybos vietą čia reikia susimokėti 2 000 litų. Kvadratinio metro prekybos ploto kaina mėnesiui siekia 160 litų, nors aplinkui kaina svyruoja tarp 40-50 litų", - Klaipėdos smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) tarybos darbinės grupės susitikime teigė D. Botyrius.
Anot jo, tokia suma mokama tik už vietą, o papildomos paslaugos, tokios kaip tualetas ar apšvietimas, apmokestinamos atskirai.
Turgavietės prekybininkai pateikė dar įdomesnių mokesčių, nustebinusių SVV tarybą. Mėsos skyriuje dirbanti moteris pasakojo, kad kiekvieną dieną be 50 Lt mokesčio už vitriną jai priklauso ir mokestis už mėsos kapojimą - dar papildomi 20 Lt. Tačiau tokia paslauga turgavietėje nėra teikiama, nes darbuotojai patys susitvarko savo produkciją.
Po 5 litus reikalaujama darbo dienomis susimokėti už elektrą bei už chalatų nuomą, kurių jie nenaudoja, nes turi įsigiję nuosavus, bet vis tiek mokėti privalo. Privaloma susimokėti ir už gaminių atgabenimą: vienas vežimas - 2 Lt.
Prekiaujančiųjų ne maisto produktais sąlygos esą ne ką geresnės. Čia mėnesinis mokestis už 90 cm prekyvietę yra daugiau nei 200 Lt, nors ją esą iš esmės sudaro tik stogas. Kadangi patogiai prekybai reikia daugiau nei 2 metrų, pinigų suma išauga iki 700 Lt.
Anot D. Botyriaus, tokios nepalankios sąlygos - pagrindinė priežastis, dėl kurios turgavietė ištuštėjo.
"Prieš kelerius metus čia dirbo apie 2 tūkstančius žmonių, o dabar likę tik 700. Jiems labiau apsimoka eiti į Darbo biržą ar gyventi iš pašalpų nei dirbti turguje", - komentavo D. Botyrius.
SVV tarybos susitikime buvo nuspręsta, jog kol kas galima tik kreiptis į miesto Tarybą, kad ši peržiūrėtų prekybos vietų kainas.
Rašyti komentarą