Teigiama, kad įsigaliojus šiai direktyvai pašalpos Europos Sąjungoje savarankiškai dirbančioms moterims bus užtikrintos pirmą kartą. Tokiu būdu esą bus skatinamas moterų verslumas - šiuo metu Europoje tik 30 proc. verslininkų yra moterys.
Direktyvoje užtikrinamos socialinės garantijos ir padedantiems sutuoktiniams - jie turės teisę į pensiją tokiomis pačiomis sąlygomis kaip oficialiai dirbantys asmenys.
"Atitinkamos Lietuvos institucijos turi pateikti direktyvos įgyvendinimo planą ir priemones. Taigi, daug kas priklausys nuo to, kiek ir kokių teisės aktų reikės keisti", - sakė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė Lina Burbaitė.
Direktyvos perkėlimą į nacionalinę teisę koordinuoja Europos teisės departamentas.
"Norime pažymėti, kad Lietuvos įstatymai, programos jau dabar atitinka dalį direktyvos punktų, daugiausia lyčių lygybės srityje",- sakė L. Burbaitė.
Anot jos, Lietuvoje jau dabar savarankiškai dirbantys asmenys, išskyrus tuos, kurie verčiasi individualia veikla turėdami verslo liudijimus, jau yra privalomai draudžiami, tarp jų ligos ir motinystės socialiniu draudimu, o verslo liudijimus turintys asmenys draudžiasi tik valstybinei pensijai gauti. Tačiau jie turi galimybę draustis savanoriškuoju socialiniu draudimu. Tokiu atveju motinystės atostogos yra tokios pat trukmės, kaip ir kitiems asmenims.
Direktyvą Europos Sąjungos valstybės narės turi perkelti į savo nacionalinę teisę iki 2012 m. rugpjūčio 5 dienos, nuostatoms dėl padedančių sutuoktinių įgyvendinti šis laikotarpis gali būti pratęstas dar dvejais metais.
Rašyti komentarą