Ministras: siekti energetinės nepriklausomybės privalome bet kokia kaina

Ministras: siekti energetinės nepriklausomybės privalome bet kokia kaina

Nors Lietuva visą laiką liks priklausoma nuo užsienio šalių energetinių išteklių, tačiau energetinės nepriklausomybės privalome siekti bet kokia kaina, pirmiausia koncentruojantis į atsiribojimą nuo "vienintelio vamzdžio" iš Rytų, teigia energetikos ministras Arvydas Sekmokas.

Ketvirtadienį "Lietuvos ekonomikos konferencijoje 2011", pristatydamas šalies energetikos prioritetus, energetikos ministras pabrėžė, jog šiuo metu Lietuva yra pernelyg integruota į kitų šalių energetines struktūras, o energetinės nepriklausomybės siekis būtų įgyvendintas tik atsiribojus nuo vienintelio energijos šaltinio.

Pasak ministro, užpernai, kai dar veikė Ignalinos atominė jėgainė, Lietuvoje 51 proc. energijos buvo pagaminama iš vienintelio tiekėjo gaunamų išteklių, o uždarius Ignalinos AE Lietuva susidūrė su neišvengiama problema - 80 proc. energijos buvo pagaminama iš rytinių kaimynių gaunamų gamtinių išteklių.

"2020 m. mes turėtume turėti jau subalansuotus energijos išteklius. 23 proc. ar net daugiau visos energijos išteklių gausime iš atsinaujinančių išteklių, 48 proc. energijos išteklių turėtų būti importuojama iš skirtingų Europos Sąjungos valstybių, o likusius 29 proc. planuojama pagaminti atominėje jėgainėje", - prognozavo A. Sekmokas.

Energetikos ministerijos vadovo teigimu, iškeltas tikslas pasiekti Lietuvos energetinę nepriklausomybę priklausys ir nuo atsinaujinančių išteklių energetikos plėtros.

A. Sekmokas pažymėjo, jog artimiausiu metu Energetikos ministerija Vyriausybei ruošiasi siūlyti naujus hidroenergetiką skatinančius projektus.

"Reikia atstatyti tai, kas buvo naudojama anksčiau, sovietmečiu. Tai neturėtų padaryti didesnės įtakos kraštovaizdžiui, o priešingai - nenaudojamų hidrojėgainių atstatymas turėtų pataisyti kraštovaizdį, taip pat sukurti ir papildomų darbo vietų. Mes nemanome statyti hidroelektrinių prie Neries ar Nemuno, nes tai greičiausia pažeistų kraštovaizdį, bet visiškai neatmetame galimybių plėtoti šią sritį", - teigė A. Sekmokas.

Ministras pabrėžė, jog Atsinaujinančių šaltinių energetikos įstatymas, kurį Seimas ruošiasi svarstyti pavasario sesijoje, turėtų sudėlioti galutines gaires šio energetikos sektoriaus plėtrai.

"Šį įstatymą būtina priimti. Seime yra daug diskusijų, manau, kad diskusijos yra pagrįstos. Kaip bebūtų, įstatymas leistų sparčiai vystyti atsinaujinančių šaltinių energetiką, bet ta plėtra taip pat turi būti pamatuota. Mes turime panaudoti ir savo potencialą pritraukiant užsienio šalių investicijas", - pažymėjo A. Sekmokas.

 

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder