Melas, kad nėra pinigų

Melas, kad nėra pinigų

Vakarykščiame posėdyje Vyriausybė nepritarė Seimo narių siūlymui numatyti sumažintų pensijų kompensavimą mirusių asmenų paveldėtojams. Sprendime nurodoma, kad siūlymui įgyvendinti papildomai reikėtų 29 mln. eurų, o tokios lėšos planuojant 2016 metų biudžetą nebuvo numatytos. Kalbamės su vienu iš minėto siūlymo iniciatorių Seimo nariu Povilu URBŠIU.

- Kaip vertinate Vyriausybės nepritarimą ir paveldėtojams kompensuoti sumažintas pensijas?

- Čia spjūvis pensininkams į veidą. Kompensuojama pensijų dalis yra paveldima, taigi ją paveldi tie, kurie sulaukė kompensavimo dienos. Kiti pensininkai, kuriems priklausytų kompensuojama pensijų dalis, neišgyveno, tad dabar išeina, kad jų artimieji lieka trečiarūšiai. Kas gali paneigti, kad būtent numirusių pensininkų sąskaita yra sutaupytos kompensacijos ir gyviesiems. Sunku būtų nesutikti su tais, kurie kalba apie pensininkų genocidą.

- Vyriausybė teigia, kad negali rasti tų papildomų 29 mln. eurų, tačiau jei tie 167 tūkst. pensininkų, kurie jau anapus, būtų gyvi, jiems tektų pensijas kompensuoti. Taigi kodėl nėra pinigų?

- Tuo metu, kai po Seimo rinkimų buvo kalbėta apie pensijų kompensavimą, „Sodra“ apskaičiavo bendrą sumą visiems pensininkams - daugiau kaip pusei milijono žmonių. Tik vėliau buvo pradėti tikslinti mirusių ir gyvų pensininkų skaičiai; kol vyko tikslinimas, numirė apie 170 tūkst. pensininkų. Tuomet ir gimė makabriškas planas tų pinigų negrąžinti. Kalbos, kad nėra pinigų, ne kas kita, o melas. Iš žmonių, jų neatsiklausus, paimti pinigai ir pasakyta, kad mes juos paimame valstybės reikmėms. Vyriausybės ataskaitoje kalbama apie rekordinius ekonominius šalies laimėjimus, tai kodėl tie rekordiniai laimėjimai nepasiekia eilinio žmogaus?

- Kodėl politikai visada vadovaujasi praktika sprendimus priimti paprastų piliečių sąskaita?

- Toks įspūdis, kad valdžia paskelbusi karą savo žmonėms. Toks įspūdis, kad įstatymai priimami tam, kad būtų galima žmogų apgauti, apvogti. Juk Konstitucinis Teismas pripažino, kad priimti įstatymai neatitinka Konstitucijos. Konstitucijoje parašyta, kad valdžia tarnauja žmogui, bet valdžia šios priedermės nevykdo.

- Ar dabartiniai dirbantieji gali tikėtis socialinių garantijų, orios senatvės?

- Emigracijos mastas nemažėja, išvažiuoja jauni, darbingi žmonės, išvažiuoja ir 50-mečiai, nes nori užsitikrinti socialines garantijas senatvėje. Pas mus visą gyvenimą sąžiningai išdirbusio žmogaus pensija yra mažesnė nei minimalus atlyginimas. Penkerius metus išdirbęs Norvegijoje, Anglijoje gali gauti trigubai didesnę pensiją. Čia nenormalu.

- Kas valdžiai prioritetas, jei ne žmonės?

- Ji nemano, kad žmogus yra prioritetas. Prioritetas yra valdžios galios. Žmogus - ne tikslas, o priemonė toms valdžios galioms stiprinti.

- Sakoma, kad šešėlyje yra trečdalis valstybės biudžeto, valdžia tuo piktinasi, bet pati nėra teisinga piliečiams. Ar piktnaudžiaujantis pilietis turi sektiną pavyzdį, jei valdžia jo nerodo?

- Kokio žmogaus požiūrio į valdžią tikėtis? Valdžia jam yra svetimkūnis, pilietis tapatina valdžią su valstybe, ir bet kokią valstybinę prievolę vertina taip, kad ji nesukurs gerovės, kitaip tariant, sukurs gerovę politinėms jėgoms laikytis valdžioje. Todėl slepiami mokesčiai, dalis savo verslo skandinama šešėlyje. Jeigu valdžia su piliečiu nesąžiningai elgiasi, tai pilietis savęs klausia, kodėl jis turėtų elgtis sąžiningai.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder