Mažieji aludariai stoja į kovą už gyvą alų

Mažieji aludariai stoja į kovą už gyvą alų

Lietuvos mažųjų aludarių asociacija bandys įrodyti, jog sąvoka „gyvas alus“ nėra klaidinanti. Spalio 19 d. Lietuvos respublikos Maisto veterinarijos tarnyba (VMVT) įpareigojo mažųjų aludarių pirmininkę Liną Šileikienę paruošti „gyvo“ alaus gamybos sąvoką, kurią bus siūloma įtraukti į Alaus apibūdinimo, gamybos ir prekinio pateikimo technini reglamentą. Įtraukus tokią sąvoką būtų išspręstas ginčas dėl sąvokos „gyvas alus“ naudojimo.

Prieš porą savaičių dėl alui apibūdinti netinkamo žodžio „gyvas“ prasidėjęs vajus kilo VMVT tarnybai ir Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui (NTAKD) padarius išvadas, jog sąvoka „gyvas alus“ yra klaidinga, nes toks gamybos būdas nėra oficialiai įteisintas. Dėl šios priežasties VMVT ir NTAKD atstovai teigė, jog sąvoka „gyvas alus” pateikia neadekvačią informaciją apie alkoholio poveikį žmogui. Iš tiesų „gyvo alaus“ sąvoką aludariai naudoja siekdami apibūdinti alaus gamybos būdą.

„Gyvu“ mes vadiname nepasterizuotą alų, norėdami pabrėžti tokio alaus išskirtines savybes“, - teigia mažųjų aludarių asociacijos vadovė Lina Šileikienė. Kadangi alus nėra pasterizuojamas, jame išlieka nedidelis kiekis veiklių alaus mielių. Alus per trumpą jo galiojimo ir realizavimo terminą toliau brandinasi butelyje, išsaugodamas natūralų skonį ir aromatą.

„Gyvas alus“ nuo seno ir ypač kraštuose su gyvomis alaus gamybos tradicijomis asocijuojasi su iš kartos į kartą perduodama alaus virimo technologija, kuomet alui virti buvo naudojami tik natūralūs ingredientai – vanduo, miežiai, apyniai ir mielės“, - teigia L. Šileikienė.

Pasak asociacijos vadovės, tokiu būdu gaminamą alų sutapatinti su pasterizuotu alumi yra neteisinga. „Jokioje kitoje šalyje nebuvo imtasi tokių drastiškų priemonių, uždraudžiant alaus išskirtinumui pabrėžti vartojamą žodį „gyvas“ - pastebi L. Šileikienė.

Mažieji aludariai artimiausiu metu VMVT tarnybai pateiks „gyvo“ alaus gamybos apibūdinimą. Įtraukus šią sąvoką į alaus techninį reglamentą būtų išspręstas įsiplieskęs ginčas ir įtvirtinimas teisinis išaiškinimas apie „gyvą“ alų. „Įteisinus šią sąvoką vartotojai nebebūtų klaidinami – gamintojai etiketėse apibūdinimo „gyvas“ alus nebegalėtų naudoti vien reklaminiais tikslais“, - teigia L. Šileikienė.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder