Sparčiai augančia ir dinamiška rinka domisi lietuviškos įmonės, atstovaujančios informacinių technologijų, medžio apdirbimo, maisto pramonės sektorius, taip pat metalo dirbinių bei apdirbimo įmonės. Pasak Giedriaus Steponkaus, praėjusiais metais lietuviai pardavė prekių už 60 mln. Lt, daugiausia – maisto produktai, mediena, metalo dirbiniai.
Nors Lietuvos eksporto apimtys į JAE šiandien nėra įspūdingos, naujasis atstovas įsitikinęs, kad situacija turėtų keistis pradėjus aktyvesnį darbą su šiuo perspektyviu regionu. Jis informuoja, kad artimiausiais metais JAE suplanuota ir bus įgyvendinta apie 1200 projektų, kurių vertė siekia 1,249 trln. JAV dolerių, iš kurių - 871 mlrd. JAV dolerių bus skirta statybų, 190 mlrd. JAV dolerių - energetikos ir apie 187 mlrd. JAV dolerių infrastruktūros darbams.
„JAE kartu su kultūriniu bei ekonominiu požiūriu panašiomis valstybėmis Bahreinu, Kataru, Kuveitu, Omanu ir Saudo Arabija kuria vieningą rinką, panašią į ES. Šios šalys – vienas turtingiausių pasaulio regionų, kuriame numatyti infrastruktūriniai projektai, siekiantys dešimtis milijardų JAV dolerių“, - pažymi Giedrius Steponkus. Jo nuomone, būtina skatinti eksportą iš Lietuvos į JAE, kurioje vykdomi stambūs infrastruktūriniai projektai sudarys puikias galimybes uždirbti smulkiam verslui, nes kiekvienas rangovas užsako tūkstančius prekių ir paslaugų iš viso pasaulio tiekėjų, kurių didelė dalis yra mažos įmonės.
Jis rekomenduoja Lietuvos įmonėms eiti į JAE rinką kaip subrangovams, kurti atstovybes ir bendras įmones. „Tam dabar palankus metas, nes siekdama diversifikuoti šalies ekonomiką JAE vyriausybė patvirtino smulkaus verslo skatinimo programą, apimančią ir įstatymų pakeitimus, reglamentuojančius komercinių įmonių veiklą, taip pat palengvinimus užsieniečiams steigiant įmones,“ - pažymi naujasis VšĮ „Versli Lietuva“ atstovas Giedrius Steponkus.
Rašyti komentarą