Ketvirtadienį energetikos ministrui Arvydui Sekmokui pareiškus, jog sumažintą importuojamų dujų kainą Latvijai ir Estijai derėtų vertinti atsargiai, atsižvelgiant į galimą spaudimą Lietuvai, kad būtų atsisakyta suskystintų gamtinių dujų terminalo (SGD) bei dujų jungties su Lenkija projektų, "Lietuvos dujos" pareiškė, jog tokia energetikos ministro pozicija neatitinka tikrovės ir klaidina vartotojus.
Bendrovės teigimu, nei "Gazprom", nei "E.ON Ruhrgas International GmbH" niekada neprieštaravo SGD terminalo statybai, atvirkščiai, 2010 m. rugsėjo 20 d. bendrovės akcininkų atvirame laiške jie nedviprasmiškai pasisakė, kad "jokiu būdu nekurs jokių kliūčių Lietuvos SGD terminalo statybai" bei kad pagal įstatymus AB "Lietuvos dujos" privalo prijungti terminalą ir užtikrinti prieigą prie savo valdomos dujų sistemos valstybės nustatytomis sąlygomis bei reguliuojamomis kainomis.
Duodamas interviu "Žinių radijui" A. Sekmokas teigė, jog atlikus analizę pasirodė, kad Lietuvos buitiniai vartotojai už gamtines dujas moka mažesnę kainą nei Latvijos vartotojai, Estijos vartotojai moka dar mažiau, o šalies vartotojams dujų kaina krito 7 proc.
Tuo tarpu šalies energetikos bendrovės "Lietuvos dujos" aiškinimu, jei derybose su Rusijos dujų koncernu "Gazprom" būtų pavykę pasiekti importuojamų dujų kainos sumažinimo 15 proc., nuo šių metų pradžios šalies buitiniai vartotojai mokėtų 15 centų už 1 kub. metrą dujų mažiau, nebuitiniai vartotojai - apie 130 Lt už 1000 kub. metrų mažiau, nei moka šiuo metu, o Lietuvos įmonės ir buitiniai vartotojai sutaupytų daugiau kaip 400 mln. litų, kadangi būtų mažesnė centralizuotai teikiamo šildymo kaina.
Rašyti komentarą