Darbuotojų skaičiaus augimas rodo, kad darbo vietų daugėja, ypač privačiame sektoriuje.
„Lyginant šių metų antrąjį ketvirtį su pirmuoju, valstybės sektoriuje dirbančiųjų skaičius išaugo 2,4 tūkst. (0,6 proc.), privačiajame sektoriuje – 7,5 tūkst. (0,9 proc.). Tai reiškia, kad per šį laikotarpį situacija darbo rinkoje neprastėja – sukuriamos naujos darbo vietos, priimami nauji darbuotojai. Didėjantis dirbančiųjų skaičius privačiame versle įrodo, kad darbo rinkos situacija gerėja ne dėl emigrantų skaičiaus, bet dėl sukurtų darbo vietų “, – sako premjeras Algirdas Butkevičius.
Jei į darbą būtų priimta tiek žmonių, kiek išvyksta į užsienį – dirbančiųjų skaičius nesikeistų. O esami skaičiai rodo, kad darbuotojų skaičius šalies ūkyje didėja, ypač statybos sektoriuje (2,8 tūkst.), administracinės ir aptarnavimo veiklos (2,7 tūkst.), apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų veiklos (1,2 tūkst.) įmonėse. Per metus vidutinis darbuotojų skaičius šalies ūkyje padidėjo 29,4 tūkst. (2,5 proc.)., tai nulėmė privataus sektoriaus gerėjantys duomenys, tuo tarpu valstybės sektoriuje vidutinis darbuotojų skaičius per metus sumažėjo 3,3 tūkst.
Premjeras primena, kad persilaužimas mažinant jaunimo nedarbą pasiektas 2014 m., kai nedarbo lygis nusmuko žemiau Europos Sąjungos vidurkio beveik 3 procentiniais punktais. Verslo sąlygų gerinimas ir kryptinga užimtumo didinimo politika davė akivaizdžių rezultatų. Pagal gyventojų užimtumą iki 64 metų amžiaus Lietuva pasiekė aukščiausią dirbančių žmonių lygį nuo 1998 metų.
„Geresnių rezultatų darbo rinkoje galėtume pasiekti kartu su naujuoju socialiniu modeliu – sumažėjus finansinei naštai verslui, privačiame sektoriuje būtų sukurta daugiau ir geriau apmokamų darbo vietų, o jaunimas turėtų didesnę darbo pasiūlą“, – mano Vyriausybės vadovas.
Rašyti komentarą