Vietiniai gyventojai sako galintys tik apgailestauti dėl tokios situacijos, nes ši įstaiga esą buvusi labai reikalinga ir naudinga.
"Nevykdė įsipareigojimų"
Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėjo civilinę bylą, kurioje UAB "Pajūrio žiogelis" (anksčiau - Vilmanto Pielikio individuali įmonė) prašė panaikinti pernai spalį priimtą Klaipėdos rajono apylinkės teismo nutartį dėl turto iškeldinimo.
[CITATA]
Teismas atmetė ieškinį ir paliko galioti žemesnės instancijos sprendimą, tad dabar antstoliai jau galės imtis veiklos.
PRPD direktorius Darius Nicius tvirtina, jog teisminis ginčas kilo dėl pastato Karklėje, kuriame "Pajūrio žiogelis" buvo įrengęs kavinę. Jis turėjo būti perduotas direkcijai iki 2012 m. spalio 1 d. Pasak D. Niciaus, V. Pielikis nesutiko to padaryti, tad iki šiol bylinėtasi.
Klaipėdos rajono apylinkės teismas pernai spalį buvo išdavęs vykdomąjį raštą, kad antstoliai galėtų perimti turtą, tačiau V. Pielikis tokią nutartį apskundė Klaipėdos apygardos teismui.
"Tai yra valstybės turtas. Su ankstesne direkcijos vadovybe buvo sudaryta sutartis, jos terminas pasibaigė, V. Pielikis turi atiduoti turtą valstybei. Mes giname valstybės interesus", - aiškino PRPD direktorius.
Istorija prasidėjo dar 2002 m., kai direkcijai vadovavo Arvydas Urbis. Pagal tuomet sudarytą sutartį tarp V. Pielikio individualios įmonės ir PRPD, įmonei buvo leista direkcijos panaudos teise valdomame žemės sklype Karklės kaime vykdyti apgyvendinimo ir maitinimo paslaugas.
"Buvo įkurtas kempingas. Mūsų pačių sklype be jokių techninių projektų buvo pastatyta 15 nelegalių statinių. O mes juk turime prižiūrėti, kad žmonės nestatytų statinių nelegaliai. Tada ir prasidėjo bylinėjimasis. Buvo ir įpareigojimų nugriauti. Nuo 2005 metų iki 2010 metų vyko teisminiai ginčai dėl sutarties nutraukimo. Buvo pasirašyta tokia sutartis, kad net sunku suprasti, kaip taip galėjo būti. Iš tos ūkinės veiklos nei Parko direkcija, nei valstybė negavo nė vieno lito, nebuvo mokami jokie mokesčiai. Įmonė pagal tą sutartį buvo įsipareigojusi vykdyti pajūrio priežiūros darbus, pavyzdžiui, švarinti paplūdimį, įrengti infrastruktūrą. Tačiau ji nieko nedarė, nieko neinvestavo, tik įkūrė kempingą, kavinę ir užsiėmė komercine veikla. Ji tuo naudojosi 10 metų, matyt, ir toliau norėtų taip daryti", - pasakojo D. Nicius.
KITUR. Baras "Žiogelis" ir kempingas iš šios vietos išsikraustė kitur - prie Olando Kepurės. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.
Galų gale 2010 m. vis dėlto buvo sudaryta taikos sutartis. Pagal ją PRPD dar leido įmonei iki 2012 m. spalio baigti vykdyti veiklą. Pasibaigus terminui ji turėjo atlaisvinti direkcijos žemės sklypą ir perduoti jai turtą. D. Niciaus teigimu, įmonė dalį teismo nutarties įpareigojimų įvykdė, pavyzdžiui, iškėlė namelius, liko ginčas tik dėl kavinės pastato. Jame buvo virtuvės įranga, televizoriai, šaldytuvai ir t. t.
Tačiau V. Pielikis pateikė direkcijai perdavimo aktą, pagal kurį įstaiga turėjo sumokėti 200 tūkst. Lt už ten esančią įrangą. Tačiau direkcijai įrangos nereikėjo, o "Pajūrio žiogelio" vadovas aiškino negalįs jos išsivežti ir pan.
Kilo ginčas ir dėl nuotekų, nes verslininkas pageidavo, kad direkcija kompensuotų jam 40 tūkst. litų.
"Jis mums iki šiol neperduoda to turto. Tiksliau, sutinka perduoti, bet dar nori gauti kompensaciją. Geranoriškai nepavyko susitarti. Jis skundėsi, kad mes skriaudžiame verslą ir taip toliau. Kitos išeities nebeliko, tik kreiptis į teismą, kad išduotų vykdomąjį raštą ir antstolis galėtų vykdyti teismo nutartį", - aiškino D. Nicius.
Daugiau skaitykite trečiadienio dienraštyje "Vakarų ekspresas"
Rašyti komentarą