Korupciją labai rimta problema laiko mažiau nei pusė šalies gyventojų - tyrimas
Tarp įmonių vadovų korupciją labai rimta problema įvardijo 30 proc. apklaustųjų, tarp valstybės tarnautojų - 29 procentai.
„Rodikliai yra gana teigiami, geros tendencijos. Klausimas, kodėl šiemet rezultatai yra geresni. Aš manyčiau, kad čia pagrinde matoma bendra tendencija - artėjimas link vakarietiškų standartų“, - ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė „Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys.
Anot jo, šiemet manančių, kad korupcijos lygis šalyje išaugo buvo 35 proc., o teigiančių, kad sumažėjo - 16 procentų. V.Gaidžio teigimu, šiemet, manančių, kad korupcijos lygis per ateinančius metus mažės, pirmąkart buvo daugiau nei teigiančių priešingai.
„Tendencijos yra mažėjimo, kuriomis reikėtų pasidžiaugti. Didesnė mažėjimo tendencija yra korupcijos suvokimo dalyje. Šiek tiek mus neramina tai, kad ta mažėjimo tendencija nėra tokia svari, kai kalbama apie gyventojų realią patirtį“, - spaudos konferencijoje kalbėjo STT direktoriaus pavaduotojas Romas Zienka.
Anot jo, remiantis šio tyrimo duomenimis valdžios institucijos turėtų imtis priemonių efektyvių korupcijos prevencijos priemonių kūrimui, skatinti žmones pačius kovoti su korupcija, užtikrinti jų saugumą pranešant apie korupcijos atvejus.
Tarp labiausiai korumpuotų institucijų gyventojai įvardijo sveikatos apsaugos institucijas (55 proc.), teismus (30 proc.), policiją (26 proc.), Seimą (47 proc.) ir savivaldybes (25 proc.). 2011 metais šie rodikliai siekė atitinkamai 60 proc., 42 proc., 38 proc., 47 proc. ir 35 procentus.
Tyrimas atliktas šių metų balandžio-gegužės mėnesiais, jo metu apklausta 1000 šalies gyventojų, 510 įmonių vadovų ir 508 valstybės tarnautojai.
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Rašyti komentarą