Rusijos delegaciją sudarė inžinerinės kompanijos "AF-Consult" ir rangovinės organizacijos "Mezregionenergostroy" bei energetikos kompanijos "Mosenergo" atsakingi vadovai ir darbuotojai.
Svečiai domėjosi, kaip Klaipėdos miesto valdžiai pavyko įtikinti visuomenę, kad šiukšles reikia deginti, kaip buvo įveikta žmonių baimė ir pasipriešinimas, kuo buvo viliojamas investuotojas Suomijos koncernas "Fortum", kokį vaidmenį visame tame procese vaidino savivaldybė, ar šiukšlių tvarkymo įkainiai gyventojams pabrango ir t. t.
V. Grubliauskas neslėpė, kad tokios naujovės tiek uostamiesčiui, tiek visai šaliai buvo nemenkas iššūkis ir kad Klaipėdai, kaip pionierei šioje srityje, nebuvo lengva apsispręsti. Tačiau akcentavo, kad taip buvo nušauti trys zuikiai - išspręsti šiukšlių likvidavimo, šilumos ir elektros energijos gamybos klausimai.
Savivaldybės administracijos Aplinkos kokybės skyriaus vedėja Daiva Berankienė patarė svečiams geriau šviesti gyventojus, kad jie rūšiuotų šiukšles patys, ir statyti jėgainę, kurioje būtų deginamos šiukšlės ne po antrinio rūšiavimo, o po pirminio. Klaipėdos pasirinktas deginimo ne po pirmo, o po antro rūšiavimo variantas yra brangesnis, be to, iškyla problema, kur dėti medžiagas, išimtas iš šiukšlių, nes jų pirkti niekas nenori. Klaipėdiečiai tokį variantą pasirinko reikalaujant aplinkosaugininkams.
Rašyti komentarą